"Stary Pruszków" na kołach w ultrarzadkim wydaniu. Wystarczy milion złotych

"Stary Pruszków" na kołach w ultrarzadkim wydaniu. Wystarczy milion złotych

Lata mijają a SEC wciąż wygląda świetnie.
Lata mijają a SEC wciąż wygląda świetnie.
Źródło zdjęć: © fot. Bonhams
Aleksander Ruciński
19.03.2021 09:08, aktualizacja: 16.03.2023 14:12

Mercedes-Benz 560 SEC AMG 6.0 Wide Body - tak brzmi pełna nazwa auta, które niebawem zostanie wystawione na brytyjskiej aukcji Bonhams. Modelowi, który jednoznacznie kojarzy się z przestępczym światem, nie można odmówić uroku. Szczególnie w wersji, która doczekała się zaledwie 26 sztuk.

Każdy SEC, jeśli tylko jest w dobrym stanie, stanowi dziś świetny materiał na pożądanego klasyka. Oczywiście najbardziej poszukiwane są topowe wydania oraz rzadkie edycje specjalne. Prezentowany egzemplarz zdecydowanie zalicza się do tego grona. Wszystko za sprawą pakietu Wide Body, który wbrew pozorom oznacza znacznie więcej niż tylko poszerzone nadwozie.

Ta konkretna sztuka powstała w 1989 roku jako jeden z 26 przedstawicieli serii Wide Body, charakteryzującej się silnikiem V8 rozwierconym z 5,6 do 6-litrów pojemności. Zabieg ten pozwolił zwiększyć bazową moc z 300 do 385 KM, co przekładało się na świetne osiągi - pierwsza setka pojawiała się na liczniku już po niecałych 6 sekundach.

Wyróżnikiem wariantu Wide Body są także wydajniejsze hamulce z większymi tarczami i sztywniejsze zawieszenie. We wnętrzu z kolei znajdziemy elektrycznie regulowane, sportowe fotele Recaro, wykończenie w drewnie i kierownicę AMG. A wszystko to ubrane w pokaźną karoserię z poszerzonymi nadkolami, której prezencja budzi respekt po dziś dzień.

Ci, którzy chcieliby poczuć gangsterski klimat na własnej skórze, muszą przygotować około 180 tys. funtów, co w przeliczeniu daje prawie 1 mln zł. Sporo, ale warto pamiętać, że to rzadka sztuka, w dodatku zachowana w świetnym stanie - jak dotąd przejechała zaledwie 57 400 km.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)