Ułożyli niezły plan. Ze stacji znikały setki litrów paliwa

Ułożyli niezły plan. Ze stacji znikały setki litrów paliwa

Zgrana ekipa kradła paliwo na stacjach. Schemat się powtarzał
Zgrana ekipa kradła paliwo na stacjach. Schemat się powtarzał
Źródło zdjęć: © fot. KPP Płońsk
Anna Piątkowska-Borek
12.06.2021 11:12, aktualizacja: 14.03.2023 16:12

Setki litrów paliwa ukradła w powiecie płońskim zgrana ekipa. Obmyślili sprytny plan i sukcesywnie go realizowali. Znaleźli też zainteresowanego zakupem odbiorcę.

Od jakiegoś czasu z różnych stacji paliw w powiecie płońskim (województwo mazowieckie) policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieży benzyny i oleju napędowego. Na nagraniach z kamer monitoringu często widać było młodą kobietę i mężczyznę.

Zgrana ekipa kradła paliwo na stacjach. Schemat za każdym razem był ten sam

Jak relacjonuje płońska komenda, para amatorów paliwa, 36-latek i 23-latka, tankowała każdorazowo do baków samochodów oraz plastikowych kanistrów od około 60 do blisko 200 litrów. Następnie odjeżdżali ze stacji paliw, nie płacąc. "Część skradzionego paliwa nabył od nich 41-latek, mając świadomość, skąd ono pochodzi" – dodają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Kryminalnym udało się namierzyć miejsce, gdzie dochodziło do transakcji. Zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. 36-latek, który odpowiadał zdjęciom z kamer, szybko został zatrzymany. Jego 23-letnia wspólniczka czekała w ukrytym za drzewami fiacie. Policjanci znaleźli za osłoną drążka zmiany biegów torebkę z marihuaną, a za osłoną przeciwsłoneczną – amfetaminę. Oboje zostali zatrzymani. Aresztowano także 41-latka, który kupił 100 itrów kradzionej benzyny.

Para może pójść na 5 lat do więzienia. Kryminalni ustalili, że 23-latka i 36-latek dokonali co najmniej kilku kradzieży. Do tego celu wykorzystywali różne samochody, m.in. opla, mercedesa, fiata i volkswagena. Za każdym razem montowali na nich kradzione tablice rejestracyjne.

Paser, który połakomił się na paliwo, również musi się liczyć ze srogą karą. Grozi mu także do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)