Przód już znamy. Teraz wyciekło zdjęcie tyłu nowej Toyoty Supry

Przód już znamy. Teraz wyciekło zdjęcie tyłu nowej Toyoty Supry

Supra (jeszcze) w maskowaniu
Supra (jeszcze) w maskowaniu
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Toyota
Michał Zieliński
24.12.2018 10:52, aktualizacja: 28.03.2023 12:19

Tak jak można było przypuszczać, wcale nie trzeba czekać na styczniową premierę, by zobaczyć, jak nowa Toyota Supra wygląda z tyłu. Również z tej strony japońskie coupé nawiązuje do konceptu z 2014 roku.

Dawno nie było tak wyczekiwanej premiery samochodowej, jak piąta generacja Toyoty Supry. Plotek o tym aucie mieliśmy co nie miara. W pewnym momencie nowa Toyota Supra miała nawet nie być ani Toyotą, ani Suprą. Dzisiaj już jednak wiemy, że to nieprawda. Na zdjęciu tyłu, które wyciekło do sieci, wyraźnie widać logo kultowego modelu.

Zdjęcie Supry po raz kolejny wyciekło na forum
Zdjęcie Supry po raz kolejny wyciekło na forum© Fot. Zrzut ekranu

Poza tym wygląda, jak grzeczniejsza wersja konceptu FT-1 pokazanego w 2014 roku. Dwie końcówki układu wydechowego są obecne, ale przeniesiono je bliżej siebie, szeroki dyfuzor ze światłem na środku również trafił do produkcyjnej wersji. Zniknęły natomiast wyloty powietrza pod tylnymi światłami. Ze zdjęcia wynika, że dużą różnicę stanowi spojler, który ostatecznie zdaje się być zamontowany na stałe. Czy tak na pewno będzie, przekonamy się w styczniu podczas salonu samochodowego w Detroit.

OK, ale o Suprze i tak wiemy już naprawdę sporo. Nie tak dawno temu do sieci wyciekło zdjęcie przodu auta. Toyota zdradziła, jak brzmi rzędowa szóstka i pokazała… lusterko auta. Tajemnicą owiana ciągle jest specyfikacja i na nią czekamy najbardziej. Znany z nowego BMW Z4 czy M340i silnik ma generować przynajmniej 300 KM, a w planach jest jeszcze ostrzejsza wersja GRMN.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)