Pierwsza supra zostanie zlicytowana. Pieniądze pomogą potrzebującym

Pierwsza supra zostanie zlicytowana. Pieniądze pomogą potrzebującym

Poprzednie wcielenia Supry uzyskały status kultowych, z tym może być podobnie
Poprzednie wcielenia Supry uzyskały status kultowych, z tym może być podobnie
Źródło zdjęć: © mat. pras.
Tomasz Budzik
14.12.2018 10:13, aktualizacja: 28.03.2023 12:23

Debiut nowego wcielenia Toyoty Supry zbliża się wielkimi krokami. Dziś wiemy już, że pierwszy samochód, który zagości na jednym z kluczowych dla tego modelu rynków, czyli w USA, zostanie zlicytowany. Walka o wyjątkową suprę rozpocznie się 14 stycznia 2019 r., a dochód z aukcji wesprze cel charytatywny.

Nowa Supra będzie jedną z najjaśniejszych gwiazd salonu motoryzacyjnego w Detroit, który rozpocznie się 14 stycznia 2019 r. Wtedy też ostatecznie dowiemy się, jak będzie wyglądał ten model z uwzględnieniem każdego szczegółu. Samochód, na który czekają miliony miłośników sportowych wrażeń na całym świecie, trafi do rąk pierwszego klienta już 19 stycznia. Zostanie wówczas przeprowadzona aukcja supry z numerem VIN zawierającym cyfry 20201.

Jak informuje serwis "The Drive", auto ma mieć szarą, matową karoserię, wyróżniające się na tym tle czerwone lusterka oraz czarne, również matowe obręcze. We wnętrzu oczy przyciągać będzie czerwona skórzana tapicerka oraz elementy z włókna węglowego. Pieniądze uzyskane przez dom aukcyjny Barrett-Jackson Auction wspomogą American Heart Association – organizację charytatywną wspierającą weteranów oraz osoby poszkodowane podczas zamachu na World Trade Center.

Tak będzie wyglądał pierwszy egzemplarz Supry piątej generacji
Tak będzie wyglądał pierwszy egzemplarz Supry piątej generacji© mat. pras.

Nowa Toyota Supra powstała we współpracy z BMW, a jej krewniakiem w gamie bawarskiego producenta jest model Z4. Samochód dzielił z niemieckim roadsterem płytę podłogową oraz silnik. Na razie nie wiadomo, jaką dokładnie moc będzie miała ta jednostka w Toyocie. Japończycy obiecują jednak idealny rozkład masy między osiami, wynoszący 50:50, co pozwala sądzić, że Supra będzie stanowiła świetną propozycję dla osób zainteresowanych sportową jazdą.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)