Porsche testuje podniesione 911. Czyżby nadchodziła wersja Safari?

Porsche testuje podniesione 911. Czyżby nadchodziła wersja Safari?22.10.2020 09:39
Podniesione 911 wpisze się w lukę pomiędzy 911 i Cayenne Coupe
Podniesione 911 wpisze się w lukę pomiędzy 911 i Cayenne Coupe
Źródło zdjęć: © Fot. Mateusz Lubczański

Podniesione Porsche 911, o którym plotki krążyły w sieci od lat, w końcu pojawiło się na torze. Zostało przyłapane na Nurburgringu. Niemcy prawdopodobnie przygotowują się do wprowadzenia nowej wersji 911, która wzbudzi niemałe poruszenie.

Może i Porsche 911 łatwiej spotkać w ekskluzywnych i drogich dzielnicach, pod wyszukanymi hotelami, ale ten model ma też duży dorobek rajdowy. Pojawiają się egzemplarze po tuningu, które przygotowywane są do pokonywania błotnistych szlaków. Nad formułą off-roadowej 911 pracował też RUF, który miał pokazać w Genewie koncept Rodeo ze zwiększonym prześwitem. Porsche zauważyło niszę i najprawdopodobniej chce ją zagospodarować.

Prototype Testing Nurburgring- Strange 992, X4M, Powerslides etc

O podniesionej 911 mówiło się od kilku lat, ale dopiero teraz testowy egzemplarz pojawił się na Nurburgringu. Na filmie widać, że 911 ma plastikowe poszerzenia, które być może trafią do wersji produkcyjnej.

Skierowanie się w stronę offroadu nie powinno być zaskakujące. Kolejna odmiana elektrycznego Taycana to właśnie Cross Turismo, którą można zakwalifikować do klasy uterenowionych kombi. Podniesiona 911 byłaby ciekawym nawiązaniem do przeszłości i na pewno znalazłaby swoich fanów. Przecież ten model znany jest ze swojej wszechstronności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)