Prawdopodobnie tak wygląda nowa Škoda Octavia. Wyciekł zrzut z konfiguratora

Prawdopodobnie tak wygląda nowa Škoda Octavia. Wyciekł zrzut z konfiguratora

Auto zgrabnie łączy charakter poprzednika z elementami zapoczątkowanymi w modelu Scala.
Auto zgrabnie łączy charakter poprzednika z elementami zapoczątkowanymi w modelu Scala.
Źródło zdjęć: © Fot. SkodaHome.cz
Aleksander Ruciński
21.10.2019 13:05, aktualizacja: 22.03.2023 17:39

Choć do oficjalnej premiery nowej Škody Octavii zaplanowanej na 11 listopada 2019 roku pozostało jeszcze trochę czasu, już dziś wiemy, czego powinniśmy się spodziewać. Wszystko za sprawą przecieku z internetowego konfiguratora.

Wizualizacja, która wyciekła na czeskim forum SkodaHome, obiegła już większość mediów motoryzacyjnych na świecie. Grafika pochodzi z niemieckiego konfiguratora modelu, gdzie pojawiła się na dosłownie klika minut. Niezależnie od przyczyn najważniejsze jest to, że prawdopodobnie wiemy, jak wygląda Škoda Octavia czwartej generacji.

Jest dokładnie taka, jak przewidywano. Stylistom udało się zgrabnie połączyć charakter poprzednika z elementami stylistycznymi zapoczątkowanymi przez mniejszą Scalę. Mowa tu o charakterystycznej, wysuniętej do przodu atrapie chłodnicy czy wąskich reflektorach, które na szczęście zgubiły podziałkę znaną z poprzednika.

O ile przód jest zupełnie nowy, o tyle linia boczna, układ szyb, czy kształt lusterek wydają się bardzo podobne do dotychczasowych. Więcej zapewne zadzieje się z tyłu. Bagażnik - przynajmniej na przedstawionej grafice - wydaje się bardziej obły niż w Octavii trzeciej generacji. Ogólnie rzecz biorąc - jest naprawdę nieźle. Samochód wydaje się przyjemny dla oka i powinien przypaść do gustu większości potencjalnych klientów.

Za bazę do budowy nowej Octavii posłużyło najnowsze wcielenie płyty podłogowej MQB, które zadebiutuje 24 października wraz z ósmą generacją Volkswagena Golfa. Chwilę później, bo 11 listopada, oficjalnie poznamy Octavię. Potem przyjdzie czas na nowe Audi A3 oraz Seata Leona. Octavia tradycyjnie już będzie największym i najbardziej rodzinnym autem w gamie, co teraz, z uwagi na obecność modelu Scala zahaczającego o segment kompaktów, powinno być jeszcze bardziej widoczne w charakterze pojazdu.

Nie zdziwimy się, jeśli z uwagi na opisywany wyciek, większość oficjalnych informacji i fotografii pojawi się jeszcze przez premierą, o czym z pewnością będziemy informować.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)