Niepokonany bolid Schumachera trafił na aukcję. Zawsze dojeżdżał na pierwszym miejscu

Niepokonany bolid Schumachera trafił na aukcję. Zawsze dojeżdżał na pierwszym miejscu25.07.2022 09:11
Ferrari F300 numer 187
Ferrari F300 numer 187
Źródło zdjęć: © fot. RM Sotheby's

Wyjątkowy bolid Ferrari F300 z sezonu 1998 został wystawiony na sprzedaż. To egzemplarz określany przez sprzedającego najbardziej niepokonanym podwoziem Ferrari we wszystkich erach Formuły 1. Biorąc pod uwagę statystyki, trudno się nie zgodzić.

Ferrari F300 z numerem podwozia 187 wystartowało w zawodach F1 zaledwie cztery razy. Zawsze jednak dojeżdżało do mety jako pierwsze. To jedyny samochód w historii włoskiego zespołu, który pojechał w co najmniej trzech wyścigach i zwyciężył w każdym z nich.

Siódmy z dziewięciu bolidów Ferrari przygotowanych na sezon 1998 okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla Michaela Schumachera. Pierwsze z czterech wspomnianych zwycięstw miało miejsce w GP Kanady 7 czerwca 1998 roku. W tym samym miesiącu Schumacher wygrał GP Francji. Później, już w lipcu zaliczył szczyt podium na Silverstone i we wrześniu na Monzie - za każdym razem za kółkiem Ferrari F300 187.

W 1999 roku bolid został kupiony od Scuderia Ferrari przez obecnego właściciela. Trudno powiedzieć, kto konkretnie jest tym szczęściarzem. Wiadomo jednak, że w transakcji pośredniczy dom aukcyjny RM Sotheby's, który szacuje cenę na 6-8 mln dolarów.

Aukcja odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia w centrum konferencyjnym w kanadyjskim Monterey. Mimo horrendalnie wysokiej ceny, chętnych raczej nie powinno zabraknąć. Więcej szczegółów dotyczących oferty znajdziecie w ogłoszeniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)