Nie dla hybryd i prądu. Ford F-150 Raptor tylko z V6 i V8

Nie dla hybryd i prądu. Ford F-150 Raptor tylko z V6 i V8

F-150 Raptor to jeden z najciekawszych modeli w gamie Forda.
F-150 Raptor to jeden z najciekawszych modeli w gamie Forda.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ford
Aleksander Ruciński
08.02.2021 13:31, aktualizacja: 16.03.2023 14:41

Ford F-150 Raptor to bez wątpienia uosobienie amerykańskiej motoryzacji. Duży pickup z mocnymi, benzynowymi silnikami jest jednym z bastionów spalinowego świata w czasach, w których coraz większą rolę odgrywają hybrydy i elektryki. Czy F-150 kiedyś stanie się jednym z nich?

Ford F-150 Raptor kilka dni temu zadebiutował w zupełnie nowej odsłonie. Na razie wyłącznie z 3,5-litrowym V6. Niebawem jednak do gamy dołączyć ma potężne wydanie V8. A co z hybrydą lub odmianą elektryczną? Takie pytania zadaje sobie wielu fanów modelu. Trudno się im dziwić, gdyż jak wiadomo, producent ma już w gamie hybrydowego F-150, a od jakiegoś czasu pracuje też nad wersją zasilaną prądem.

Wciąż jednak mowa o seryjnym F-150, natomiast "Raptor pozostanie Raptorem." - dokładnie takimi słowami odpowiedział Tony Greco z Forda, na pytanie dziennikarzy magazynu MuscleCarsAndTrucks dotyczące ewentualnej elektryfikacji Raptora. Greco dodał, że marka nie ma takich planów, co oznacza, że benzynowe spalinówki będą jedynymi napędami dostępnymi w tym ostrym pickupie.

Przynajmniej w tej generacji, która właśnie zadebiutowała, więc zapewne pozostanie na rynku przez dobre kilka lat. Trudno przewidzieć co będzie później - współczesna motoryzacja zmienia się tak szybko, że trudno wykluczyć różne możliwości.

Nie zmienia to jednak faktu, że Ford, szczególnie na amerykańskim rynku, wciąż ma do zaoferowania fanom "prawdziwej" motoryzacji naprawdę wiele. Miejmy nadzieję, że jeszcze długo się to nie zmieni.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)