Najszybszy radiowóz w USA to pickup. Nowy Ford F-150 dołącza do floty

Najszybszy radiowóz w USA to pickup. Nowy Ford F-150 dołącza do floty06.07.2021 12:39
Kloc na kołach, a przy okazji najszybszy radiowóz w USA.
Kloc na kołach, a przy okazji najszybszy radiowóz w USA.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ford

Jeśli myślicie, że amerykańskie radiowozy są piekielnie szybkie, jesteście w błędzie. Najlepiej świadczy o tym fakt, że na tytuł najszybszego auta policji w USA zasłużył pickup. Za to nie byle jaki, bo nowy Ford F-150.

Specjalnie przygotowane fordy F-150 z rocznika 2021 oficjalnie rozpoczęły służbę w komisariatach Los Angeles i Michigan. Tamtejsi funkcjonariusze od razu przeszli do bojowych testów, podczas których okazało się, że ten niemały pickup jest najszybszym z oficjalnie dostępnych amerykańskich radiowozów.

Pokonanie 1/4 mili zajęło tylko 14,4 sekundy, a sprint od 0 do 60 mph potrwał 5,4 sekundy. Biorąc pod uwagę auta, którymi dysponuje policja w innych zakątkach świata, nie są to przesadnie imponujące wyniki. Z pewnością jednak można uznać je za przyzwoite.

F-150 pobił tym samym dotychczasowego króla amerykańskich radiowozów, jakim był Ford Police Interceptor Sedan zdolny osiągać 60 mph w 5,7 sekundy. Co ciekawe, pod maską pickupa drzemie ten sam, 3,5-litrowy silnik EcoBoost V6, który na potrzeby policji został nieco podkręcony.

Funkcjonariusze z Los Angeles i Michigan cieszą się z nowych radiowozów i wyrażają aprobatę dla ich osiągów - "Przyspieszenie i prędkość mają wpływ na to, jak szybko służby docierają na miejsce zdarzenia. Skrócenie czasu reakcji nawet o kilka sekund może mieć znaczenie" - mówi Greg Ebel odpowiedzialny za dział radiowozów w Fordzie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)