Mercedes-AMG GT R Wheelsandmore kusi stylem i 800-konnym napędem

Mercedes-AMG GT R Wheelsandmore kusi stylem i 800-konnym napędem

To wspaniałe nadwozie skrywa naprawdę mocny napęd.
To wspaniałe nadwozie skrywa naprawdę mocny napęd.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
31.01.2020 14:26, aktualizacja: 22.03.2023 16:32

Gdy seryjne 585 KM to za mało, z pomocą przychodzą tunerzy. Jedną z ciekawszych propozycji dla posiadaczy Mercedesa-AMG GT R jest oferta firmy Wheelsandmore. Zaproponowany przez nią pakiet modyfikacji owocuje wzrostem mocy do imponujących 800 KM.

Wheelsandmore - jak sama nazwa wskazuje - skupia się nie tylko na tuningu wizualnym, czego najlepszym przykładem jest prezentowany projekt. Owszem, auto wygląda świetnie, ale przy okazji jest też piekielnie mocne. Co jednak ważne, chętni klienci nie muszą decydować się na ekstremalne modyfikacje, bowiem w ofercie firmy znajdziemy też bardziej zachowawcze pakiety.

Seryjnie AMG GT R może pochwalić się mocą 585 KM i maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 700 Nm. Podstawowy zestaw modyfikacji zaproponowany przez Wheelsandmore - obejmujący zmodyfikowany filtr powietrza i chiptuning - pozwala zwiększyć te wartości do 650 KM i 780 Nm. Koszt? Jedyne 2251 euro, co dla przeciętnego właściciela tego modelu będzie kwotą właściwie nieodczuwalną.

Chętni na więcej mogą wybrać też nowy układ wydechowy, który nie tylko agresywniej brzmi, ale i owocuje dodatkowymi przyrostami mocy i momentu - do 670 KM i 830 Nm. Koszt? 7479 euro, a więc ok. 32 tys. zł. Ci, którzy dysponują zasobniejszym portfelem, mogą pójść dalej. Wówczas tuner wyposaży auto w wydajniejsze sprężarki, a moc wzrośnie do 750 KM.

Odpowiednie zestrojenie całości w ekstremalnym przypadku da równe 800 KM i 860 Nm. Najbardziej wymagający mogą dodatkowo dobrać sportowe, regulowane zawieszenie i zestaw pięknych, czarnych felg Wheelsandmore o średnicy 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu. Same koła to wydatek 11 513 euro (około 50 tys. zł), ale przyznajcie, że warto, gdyż taka moc wymaga odpowiedniej oprawy.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)