Mercedes AMG GT 63 S o mocy 830 KM. Osiągi oszałamiają

Mercedes AMG GT 63 S o mocy 830 KM. Osiągi oszałamiają

Czterodrzwiowy supersamochód w jednym z najlepszych wydań.
Czterodrzwiowy supersamochód w jednym z najlepszych wydań.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
18.09.2019 08:37, aktualizacja: 22.03.2023 18:03

Duża limuzyna, która osiaga setkę w czasie poniżej 3 sekund? Proszę bardzo - oto Mercedeces AMG GT 63 S zmodyfikowany przez firmę Posaidon. To bez wątpienia jedna z ciekawszych propozycji dla szukających mocnego, czteromiejscowego pojazdu.

Prezentowany samochód jest tak naprawdę supersamochodem z drugą parą drzwi, przyzwoitym bagażnikiem i sporą przestrzenią na tylnej kanapie. Pod maską skrywa czterolitrowy, podwójnie doładowany silnik V8, który już w serii nie rozczarowuje mocą i osiągami. Po modyfikacjach przeprowadzonych przez niemiecką firmę Posaidon staje się jednak prawdziwym potworem.

Tuner w zamian za 24 tysiące euro jest w stanie podkręcić jednostkę AMG do oszałamiających 830 KM mocy i 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To o 191 KM i 200 Nm więcej niż w fabrycznym egzemplarzu. Taki wynik jest możliwy dzięki zastosowaniu wydajniejszych sprężarek, zmodyfikowanego układu dolotowego i wydechu, a także nowego systemu chłodzenia. Pomocne okazało się także nowe oprogramowanie jednostki oraz automatycznej przekładni. Elektronicznie obniżono również fabryczny prześwit.

Obraz
© mat.prasowe

Dzięki wprowadzonym poprawkom auto stało się porażająco szybkie. Pierwszą setkę osiąga już po 2,9 sekundy, czyli o 0,5 sekundy szybciej niż seryjne auto. Jeszcze większe wrażenie robi prędkość maksymalna wynosząca 350 km/h. Szczególnie, gdy zestawimy ją z fabrycznymi 315 km/h. Jeśli to Wam nie wystarczy, Posaidon ma jeszcze małą niespodziankę. Jest nią zestaw, który pozwoli uzyskać dodatkowe 50 KM.

Pakiet określany jako RS 830+ zapewnia nie tylko jeszcze więcej mocy, ale i kolejne 100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niestety nie znamy szczegółów dotyczących jego dokładnej specyfikacji i ceny. Wiadomo jedynie, że podobnie jak opisywane poprawki, może on znaleźć zastosowanie nie tylko w czterodrzwiowym AMG, ale i każdej innej wersji wykorzystującej 4-litrowe, podwójnie doładowane V8.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/10]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)