Matthias Müller nowym prezesem Volkswagen AG

Matthias Müller nowym prezesem Volkswagen AG

Matthias Müller nowym prezesem Volkswagen AG
Marcin Łobodziński
25.09.2015 19:28, aktualizacja: 02.10.2022 09:23

Podczas dzisiejszego spotkania rady nadzorczej Volkswagen AG mianowano Matthiasa Müllera prezesem całej Grupy VW. Pozostanie nim również w Porsche, dopóki w okresie przejściowym nie zostanie wyłoniony jego następca.

Matthias Müller urodzony w Chemnitz w 1953 roku już wykształcenie pobierał w Ingolstadt, a pierwszy staż odbywał w Audi. Studiował informatykę i rozpoczął pracę dla Audi w 1978 roku. W 1993 roku został szefem projektu Audi A3, a dwa lata później zarządzał produktem w Audi, Seacie i Lamborghini. W 2007 roku zarządzał już produktami całej Grupy Volkswagena, a od 2010 roku rozpoczął swoją karierę w Porsche jako prezes zarządu, a członkiem zarządu Volkswagena został w roku 2015. Z dniem dzisiejszym został zakontraktowany jako prezes Grupy VW AG i tę funkcję ma pełnić co najmniej do 2020 roku.

Rada nadzorcza zapewnia, że nie podjęto decyzji pochopnie, mając całkowite zaufanie do umiejętności Matthiasa Müllera i wierząc, że ma on odpowiednie kompetencje na to stanowisko. Rada ceni go za krytyczne i konstruktywne podejście, które ma przynieść ogromne korzyści w odbudowie wizerunku marki Volkswagen. To jest jego zadaniem priorytetowym.

Ponadto rada nadzorcza Grupy VW AG przeorganizuje strukturę za Oceanem. Podstawowym ruchem ma być połączenie grup ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Meksyku w jedną, północnoamerykańską. Nastąpi to 1 listopada. Tu głównym dowodzącym zostanie Winfried Vahland, były już prezes zarządu Škody. Jego miejsce w Škodzie zajmie Bernhard Maier, członek zarządu Porsche. Natomiast Michael Horn, który według medialnych doniesień miał być zwolniony, pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego Volkswagen Group of America.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)