Masowe kontrole na drogach w całym kraju. Ruszyła tegoroczna akcja "Znicz"

Masowe kontrole na drogach w całym kraju. Ruszyła tegoroczna akcja "Znicz"

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na prędkość
Policjanci zwrócą szczególną uwagę na prędkość
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Policja
Michał Zieliński
29.10.2021 12:02, aktualizacja: 14.03.2023 14:37

Więcej patroli i częstsze kontrole policyjne – tego powinni się spodziewać kierowcy wyjeżdżający na długi weekend. W 2021 roku akcja "Znicz" trwa od 29 października do 2 listopada, a mundurowi zapowiadają, że szczególną uwagę zwracają na trzy rzeczy.

Coroczna akcja "Znicz" już wystartowała. Policja w ten sposób chce odpowiedzieć na wzmożony ruch drogowy, którego należy spodziewać się w przedłużony weekend w związku z dniem Wszystkich Świętych. Od 29 października do 2 listopada na drogi wyjedzie więcej patroli niż zazwyczaj, przeprowadzane będzie też więcej kontroli. Wszystko to ma na celu poprawę bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, można więc spodziewać się częstych kontroli prędkości. Poza tym policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości i psychofizyczny kierowców. Upewnią się też, czy wszyscy pasażerowie są przewożeni w odpowiedni sposób.

Ponadto policja przypomina, że w okolicach cmentarzy mogą zostać wprowadzone zmiany organizacji ruchu. W takich momentach konieczne może być stosowanie się do poleceń i wskazówek mundurowych kierujących ruchem. Warto też sprawdzić przed wyjazdem, czy lepszym wyborem nie okaże się komunikacja publiczna, szczególnie że miasta mogą szykować dodatkowe linie kursujące na cmentarze.

W 2020 roku w trakcie trwania akcji "Znicz" doszło do 173 wypadków: 181 osób zostało rannych, a 23 zginęły. Mundurowi zatrzymali 674 pijanych kierowców. Wtedy jednak cmentarze były zamknięte, a akcja trwała o 2 dni krócej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)