Mapy Yanosika mają być lepsze od Google'a. Wprowadzane są udoskonalenia

Mapy Yanosika mają być lepsze od Google'a. Wprowadzane są udoskonalenia24.11.2020 14:58
Aplikacja Yanosik od dawna działa w Apple Car Play, ale na jej obecność w Android Auto trzeba jeszcze poczekać.
Aplikacja Yanosik od dawna działa w Apple Car Play, ale na jej obecność w Android Auto trzeba jeszcze poczekać.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Alternatywne trasy, eliminacja drobnych błędów i prowadzenie wygodniejszymi trasami - oto poprawki, które mają zdetronizować króla map samochodowych, czyli popularną aplikację Google Maps. Yanosik zacznie też pracować w systemie Android Auto.

Aplikacja Yanosik nie tylko ostrzega o kontrolach policji czy utrudnieniach na trasie, lecz ma także mapę i funkcję nawigacji. Kiedy Google Maps działa z roku na rok coraz gorzej i dość często zdarzają się błędy, sytuację wykorzystuje Yanosik, który udoskonala swój produkt.

Twórcy aplikacji informują, że pierwsze testy nawigacji po poprawkach są bardzo dobrze oceniane przez grono zaufanych użytkowników. Podobno nawigacja ma być lepsza od Google Maps. Wszystko dzięki nowemu algorytmowi wyznaczania tras i eliminacja z nich dróg o słabej jakości oraz ciasnych uliczek. Wprowadzono także wybór tras alternatywnych, których do tej pory nie było. Podczas prowadzenia po trasie w czasie rzeczywistym omijane są miejsca, w których tworzą się utrudnienia. Pojawi się też nowy interfejs aplikacji.

Aplikacja Yanosik niebawem ma też działać w samochodowym Android Auto. Jak donosi serwis dobreprogramy.pl, prace nad ukończeniem jej w tym systemie potrwają do końca stycznia. Dzięki temu będzie można z niej korzystać z poziomu ekranu systemu multimedialnego i schować telefon.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)