Google Maps wreszcie na ekranie głównym w CarPlay. Trzeba było czekać prawie rok

Google Maps wreszcie na ekranie głównym w CarPlay. Trzeba było czekać prawie rok

Google Maps na ekranie głównym interfejsu Apple CarPlay
Google Maps na ekranie głównym interfejsu Apple CarPlay
Źródło zdjęć: © Fot. Mateusz Raczyński
Michał Zieliński
24.08.2020 10:48, aktualizacja: 22.03.2023 10:30

Użytkownicy Google Maps na iPhone'ach w końcu mogą w pełni korzystać z nowego ekranu głównego CarPlaya. Dotychczas aplikacja nie współpracowała z widokiem, który umożliwiał jednoczesny podgląd mapy i np. sterowanie muzyką.

Wraz z premierą iOS 13 (system został zaprezentowany w czerwcu 2019 roku, a trafił do użytkowników kilka miesięcy później) wprowadzono dużą zmianę w interfejsie Apple CarPlay. Pojawił się bowiem nowy ekran główny oparty na widżetach. Największy z nich pozwala na podgląd mapy i do niedawna działał w zasadzie z jedną aplikacją – systemowymi Mapami. Zmieniło się to dopiero z wprowadzeniem iOS 13.4, która "odblokowała" kafelek dla innych aplikacji.

Na początku sierpnia Google poinformowało, że Google Maps zostało zaktualizowane, tak by jego użytkownicy mogli korzystać z nowego widoku. Rozwiązanie już działa i z pewnością przypadnie do gustu sporej grupie kierowców.

Jeśli nie mamy ustawionej trasy, na kafelku wyświetlana jest mapa. Jak widzicie na zdjęciach, może być to nawet widok satelitarny. W widżecie obok znajdują się dwie ikony - Start i Głos. Naciskając je, możemy przejść do konkretnych pozycji w aplikacji. Pierwsza przenosi do menu wyboru celu jazdy, druga do wybierania głosowego.

Nawigacja Google Maps w akcji
Nawigacja Google Maps w akcji© Fot. Mateusz Raczyński

Sytuacja zmienia się, gdy Google Maps prowadzi nas do wybranego miejsca. Wtedy dostajemy okrojony widok trasy - nie widzimy, ile zostało do przejechania, ale wyświetlany jest pozostały czas i godzina przyjazdu na miejsce. Wskazówki pokazywane są na widżecie w prawym górnym rogu.

Zwróćcie uwagę, że niezależnie od trybu, używanie Google Maps na ekranie głównym pozwala korzystać z innych funkcji systemu, jak np. kontrolowanie odtwarzanej muzyki. W autach z dużymi wyświetlaczami, gdzie jest miejsce na więcej widżetów, mogą pojawić się też kafelki z nadchodzącymi wydarzeniami z kalendarza.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)