Yanosik z nową funkcją. Pomoże uniknąć mandatu nie tylko na drodze

Nowe funkcje dostępne są wraz z aktualizacją
Nowe funkcje dostępne są wraz z aktualizacją
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński
Filip Buliński

30.10.2020 12:29, aktual.: 16.03.2023 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Yanosik służąca do tej pory przede wszystkim kierowcom do unikania patroli i mandatów, po raz kolejny rozszerza swoje opcje. Wraz z nową aktualizacją dołączyła opcja ostrzegania o aktualnie obowiązujących obostrzeniach. Dzięki temu kierowcy mają uniknąć kar także po wyjściu z auta.

Program był do tej pory skierowany przede wszystkim do kierowców, którzy nawzajem ostrzegali się przed różnymi utrudnieniami czy patrolami policji. Teraz funkcji będzie jeszcze więcej, a powód do zainteresowania aplikacją będą mieli też niezmotoryzowani. Chodzi oczywiście o obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Nowa funkcja ma informować użytkowników o podziale kraju na strefy oraz aktualnie obowiązujące z nich zasady. Choć aktualnie cała Polska znajduje się w czerwonej strefie i wszędzie obowiązują te same obostrzenia, to aplikacja może się przydać, gdy sytuacja się zmieni.

Aplikacja powie nam, w jakiej strefie aktualnie jesteśmy oraz jakie obowiązują w niej obostrzenia
Aplikacja powie nam, w jakiej strefie aktualnie jesteśmy oraz jakie obowiązują w niej obostrzenia© fot. mat. prasowe Yanosik

Będziemy mogli więc na bieżąco śledzić, czy w miejscu, do którego jedziemy, nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa także w przestrzeni publicznej, albo nie obowiązują godziny dla seniorów w sklepach. Opcje mają przede wszystkim za zadanie przypominać kierowcom, często zajętym bezpiecznym dotarciem do celu, o dosyć szybko zmieniającej się sytuacji.

To nie pierwsza funkcja wprowadzona w związku z epidemią koronawirusa. Na wiosnę uruchomiono opcję wyszukiwania najbliższego szpitala zakaźnego. Nowe opcje zostały dodane do aplikacji wraz z najnowszą aktualizacją dla używających Androida i iOS-a.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)