List z Opola to nie oszustwo. Musisz zapłacić i masz na to 7 dni

Poradniki i mechanikaList z Opola to nie oszustwo. Musisz zapłacić i masz na to 7 dni22.06.2021 09:01
To nie oszustwo, lecz konieczność zapłaty
To nie oszustwo, lecz konieczność zapłaty
Źródło zdjęć: © fot. Autokult.pl

Otrzymałeś list z Urzędu Skarbowego z Opola, choć daleko masz do tego miasta? Do tego w środku jest informacja o mandacie i konieczności zapłaty? To nie próba wyłudzenia, lecz faktycznie mandat, tylko zaległy. A to, że list przyszedł z Opola, to nie przypadek.

Dlaczego powiadomienie o zaległym mandacie zostało wysłane z Opola a nie urzędu skarbowego właściwego dla twojego miejsca zameldowania? Ponieważ to właśnie ten urząd zajmuje się mandatami. Tylko opolski US wysyła upomnienia oraz podstawowe informacje o zaległym mandacie.

Niestety zapłacić trzeba i jest na to 7 dni od dnia doręczenia. Na upomnieniu znajdziecie numer konta bankowego, na który należy wpłacić pieniądze. Korzystając z bankowości elektronicznej, należy pamiętać jednak o typie przelewu - nie może to być przelew zwykły, lecz podatkowy.

Jeśli nie zapłacicie, nie unikniecie straty pieniędzy. Urząd Skarbowy ostatecznie wyegzekwuje grzywnę i koszty postępowania z waszego rozliczenia rocznego PIT.

List może przyjść też z Łodzi

Tak jak opolski Urząd Skarbowy zajmuje się mandatami karnymi, tak łódzki zajmie się niebawem dodatkowymi opłatami związanymi z systemem e-TOLL. Na zapłatę będzie 14 dni, ale osoby, które zrobią to w ciągu 7 dni, mogą pomniejszyć opłatę o 100 zł.

Nowy system płatności e-TOLL ma ruszyć w lipcu 2021 r., od października ma być jedynym dostępnym sposobem płatności dla pojazdów ciężarowych, a od grudnia 2021 r. jedynym sposobem wnoszenia opłat za korzystanie z płatnych autostrad w zarządzie GDDKiA dla wszystkich użytkowników.

Więcej na temat działania systemu e-TOLL dowiesz się z poniższego artykułu:

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)