Kultowe Fordy wracają na drogi. Firma oficjalnie dała pozwolenie

Planowane restomody jeszcze pod przykryciem
Planowane restomody jeszcze pod przykryciem
Źródło zdjęć: © WP Autokult | Boreham Motorsports
Mateusz Lubczański

25.06.2024 09:46, aktual.: 25.06.2024 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Legendarny Ford RS200 będzie pierwszym restomodem firmy, który trafi na drogi. Angielski zakład podpisał umowę z Fordem, która pozwoli na przywrócenie kultowych modeli.

RS200 od Boreham Motorsports ma być produkowany w Coventry "od zera", bez wykorzystania części z istniejących klasyków. Oczywiście będzie mocno nawiązywał do oryginału, lecz oświetlenie zdradza, że będzie to samochód nowoczesny, tak jak np. nawiązująca do Lancii Kimera Evo37 czy Maturo Stradale. Co więcej, firma MST już kończy produkcję nowego MG Metro 6R4.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Boreham już zdradza, czego możemy się spodziewać: centralnie umieszczonego silnika, kompozytowego nadwozia i napędu na cztery koła. Co chyba ważniejsze: Boreham chce zaoferować "analogowe doświadczenie prowadzenia".

Co więcej, Ford zezwolił na produkcję innych modeli marki: później zobaczymy też Escorta MK2. Mają one być technicznie zgodne z fabrycznymi egzemplarzami, mają też mieć zgodne z epoką numery VIN, więc prawdopodobnie nie będą podlegały rejestracji na drogi publiczne.

Powstanie w ten sposób co najmniej 5 modeli Forda. Nie wskazano jednak które z nich zobaczymy na liniach montażowych Boreham. Czy będzie to Capri, Sierra a może GT40? Cóż, musimy uzbroić się w cierpliwość.

  • Planowane restomody jeszcze pod przykryciem
  • Planowane restomody jeszcze pod przykryciem
  • Planowane restomody jeszcze pod przykryciem
[1/3] Planowane restomody jeszcze pod przykryciemŹródło zdjęć: © WP Autokult | Boreham Motorsports
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)