Koniec Android Auto w telefonach. Google ogłosił, co kierowcy dostaną w zamian

Koniec Android Auto w telefonach. Google ogłosił, co kierowcy dostaną w zamian

Android Auto na ekranie Forda Pumy ST
Android Auto na ekranie Forda Pumy ST
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Mateusz Żuchowski
19.08.2021 08:09, aktualizacja: 14.03.2023 15:28

Do użytkowników Androida zaczęły docierać informacje o końcu wspierania popularnej wśród kierowców funkcji Android Auto. Na szczęście to tylko częściowo prawda. Google kończy z aplikacją Android Auto na telefonach. Zastąpi je czymś wygodniejszym.

Android Auto jako aplikacja na telefony oficjalnie nigdy nie była dostępna w Polsce, ponieważ amerykański gigant stopniowo wprowadzał ją do sklepu Google Play tylko w wybranych krajach. U nas i tak korzysta z niej wielu kierowców, ponieważ potrzebne telefonowi pliki można pobrać z zaufanego źródła, takiego jak serwis dobreprogramy.pl.

Do zalet samego interfejsu Google'a raczej nie trzeba przekonywać nikogo, kto choć raz z niego skorzystał. Dzięki niemu w prosty i bezpieczny sposób można podczas jazdy telefonem korzystać z Map Google'a, odtwarzacza Spotify czy innych funkcji przydatnych podczas jazdy autem.

Aplikacja Android Auto była przydatnym rozwiązaniem dla osób z samochodami, które nie obsługują Android Auto na pokładowym systemie multimedialnym. W takim wypadku wystarczyło ściągnąć aplikację i umieścić telefon na przyssawce lub uchwycie, by uzyskać satysfakcjonujące zastępstwo. Dotyczyło to również starszych telefonów z systemami od Android 6.0.

Nowsze telefony (począwszy od Android 10) już fabrycznie wyposażone są w Android Auto podłączany do samochodu. Jeśli ich właściciele chcą mieć dostęp do tej aplikacji w telefonie, muszą dodatkowo ściągnąć Android Auto for phone screen. Wczoraj jednak Amerykanie w oficjalnej odpowiedzi na pytanie serwisu 9to5Google poinformowali, że od systemu dwunastej generacji ich systemu Android Auto for phone screen znów z nich zniknie. To jednak dobra wiadomość, bo Google próbuje uporządkować tę zagmatwaną sytuację i zastąpić wszystkie zamienniki nowymi funkcjami wbudowanego w telefon Asystenta Google.

W telefonach z Androidem 12 aplikacja Android Auto zostanie wyparta przez dobrze znanego asystenta głosowego, który zostanie wzbogacony o nowy tryb jazdy samochodem. Dzięki niemu prowadzenie do celu oraz korzystanie z innych aplikacji podczas jazdy ma być jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Android Auto zniknie więc w nowych telefonach oraz w tych po aktualizacji, ale wszystkie pożądane przez kierowców funkcje zostaną utrzymane. Co więcej Android Auto na wyświetlaczach w samochodach pozostaje całkiem bez zmian.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)