Android Auto wkrótce w Polsce. Google rozszerza listę krajów ze wsparciem usługi

Android Auto staje się coraz popularniejsze wśród polskich kierowców.
Android Auto staje się coraz popularniejsze wśród polskich kierowców.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

04.12.2020 09:49, aktual.: 16.03.2023 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto to bardzo przydatna aplikacja wspierająca kierowców na całym świecie. Prosty interfejs łączy w sobie cechy połączonych multimediów smartfona przydatnych podczas jazdy. Dużą zaletą jest możliwość wyświetlenia ich na ekranie pojazdu. Wszystko wskazuje, że usługa w końcu oficjalnie zagości także w Polsce.

Android Auto nie jest żadną nowością. Kierowcy, także ci nad Wisłą, korzystają z usługi od kilku dobrych lat. Robią to jednak nieoficjalnie, gdyż póki co Google nie wspierało aplikacji w w Polsce. Wszyscy ci, którzy chcieli ją pobrać, musieli się trochę nagimnastykować, szukając w sieci oddzielnego pliku. Niebawem ma się to zmienić.

Google przedstawiło bowiem plany na przyszłość zakładające rozszerzenie wsparcia Android Auto o kolejne kraje. Na długiej liście zawierającej łącznie 36 państw znalazła się także Polska, co oznacza, że w końcu będziemy mogli pobrać Android Auto ze Sklepu Play i oczekiwać bezproblemowego działania oraz automatycznych aktualizacji - słowem - pełnej opieki producenta.

Dotychczasowi użytkownicy, ci bardziej zaawansowani, którzy jakoś poradzili sobie z oficjalną niedostępnością usługi w naszym kraju raczej nie odczują większej różnicy, ale ci, którzy chcieli spróbować Android Auto, lecz polegli na trudnościach z instalacją i działaniem, z pewnością docenią decyzję Google.

Oficjalna data polskiej premiery w polskim Sklepie Play nie jest jeszcze znana, ale warto wspomnieć, że niektórzy użytkownicy mogą cieszyć się usługą już od dobrych kilku miesięcy. Mowa o użytkownikach smartfonów z systemem Android 10 i nowszych, w których Android Auto jest jedną z domyślnie instalowanych aplikacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)