Android Auto for Phone Screen - Google zapowiada aplikację dla kierowców

Android Auto for Phone Screen - Google zapowiada aplikację dla kierowców

Android Auto nadal będzie dostępne także z interfejsem na smartfona.
Android Auto nadal będzie dostępne także z interfejsem na smartfona.
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
05.09.2019 12:22, aktualizacja: 22.03.2023 18:10

Ostatnie działania Google mogły spowodować niepokój u użytkowników korzystających z systemu Android Auto na ekranie smartfona. Istniała obawa, że amerykański gigant zrezygnuje z takiego rozwiązania. Jak się jednak okazuje, firma pracuje nad nową odsłoną interfejsu, która będzie dostępna jako Android Auto for Phone Screen.

Android Auto niedawno zadebiutował w nowym, odświeżonym wydaniu, które wyróżnia się bardziej czytelnym interfejsem i intuicyjną obsługą. Zmiany są jednak widoczne wyłącznie w trybie wyświetlania na samochodowym ekranie. W przypadku korzystania wyłącznie ze smartfona wszystko wygląda natomiast tak jak dotychczas.

Brak wsparcia dla interfejsu telefonicznego oraz dość nachalne promowanie przez Google korzystania z ekranu pojazdu przyczyniło się do powstania wątpliwości co do przyszłości Android Auto w smartfonowym wydaniu. Choć zdecydowanie wygodniej jest korzystać z aplikacji za pośrednictwem samochodowych multimediów, zniknięcie interfejsu dla telefonów mogłoby zostać negatywnie odebrane przez część użytkowników.

Jak się jednak okazuje, nie ma powodów do obaw. Google postanowiło pozostać przy dotychczasowym rozwiązaniu, z tą różnicą, że zostanie ono wydzielone jako oddzielna aplikacja - Android Auto for Phone Screen. Program powinien bez problemu działać zarówno w parze z najnowszym Androidem 10, jak i starszymi wersjami systemu.

Szczegóły dotyczące funkcjonalności oraz wyglądu Android Auto for Phone Screen nie są jeszcze znane. Niewykluczone jednak, że Google zastosuje w aplikacji identyczny interfejs co w najnowszej, samochodowej odsłonie Android Auto. Najważniejsze, że kierowcy chcący korzystać z Android Auto niekoniecznie w połączeniu z samochodowymi multimediami nadal będą mieć taką możliwość.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)