Mapy Google z trybem dla kierowców także u nas? Mogą zastąpić Android Auto

Mapy Google z trybem dla kierowców także u nas? Mogą zastąpić Android Auto

Mapy Google sukcesywnie zyskują nowe funkcjonalności.
Mapy Google sukcesywnie zyskują nowe funkcjonalności.
Źródło zdjęć: © fot. piqsels
Aleksander Ruciński
09.04.2021 12:32, aktualizacja: 16.03.2023 13:59

Tryb dla kierowców to funkcjonalność Google Maps dotychczas dostępna wyłącznie na terenie USA. Portal Android Police donosi jednak, że podobne rozwiązanie niebawem zagości również na pozostałych rynkach, nie wykluczając Polski.

Mapy Google są sukcesywnie aktualizowane o kolejne udogodnienia przydatne użytkownikom. Ogromne grono stanowią tu kierowcy. Nic więc dziwnego, że amerykański gigant w ostatnim czasie kładzie spory nacisk na rozbudowę systemu nawigacji. Jednym z przykładów może być znany z USA tryb dla kierowców łączący cechy cyfrowego asystenta z mapami.

Według branżowych mediów, Google właśnie rozszerzyło dostępność rozwiązania o inne lokalizacje wliczając w w to Europę. Niewykluczone więc, że po kolejnej aktualizacji będziecie mogli podziwiać tryb dla kierowców również i w swoim smartfonie.

Co ciekawe, nowy tryb częściowo dubluje funkcje znane dotychczas z Android Auto. Na ekranie możemy bowiem podziwiać duże ikony ze skrótami do najważniejszych aplikacji, mogących działać równolegle z Google Maps. Za pośrednictwem trybu dla kierowców można też wykonywać połączenia telefoniczne czy korzystać ze streamingu muzyki.

Na razie nie wiadomo czy rozwiązanie ostatecznie zastąpi Android Auto, czy może będzie jedynie alternatywą dla tych, którzy z różnicy względów nie mogą korzystać z AA. Biorąc pod uwagę, że Google nieprzesadnie chwali się nową funkcjonalnością, stawiam raczej na tę drugą opcję.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)