Škoda Octavia CC w przygotowaniu?

Škoda Octavia CC w przygotowaniu?11.12.2013 14:59
Škoda Octavia CC w przygotowaniu?
Piotr Wereszczyński

Czeski producent chce systematycznie powiększać swoją gamę modelową. Czy czterodrzwiowe coupé to realny plan?

Wiele wskazuje na to, że Škoda nie chce zrezygnować ze swojego planu, który przewiduje debiut nowego auta co pół roku. Od momentu prezentacji Rapida mogliśmy już oglądać m. in. Superba i Yeti po faceliftingu oraz wersję Sportback samego Rapida. Czeskiemu producentowi to jednak nie wystarczy, dlatego jestem skłonny uwierzyć, że plotki o przygotowywanej nowej odmianie Octavii nie są wyssane z palca.

428970040612908972

Właściciel Škody - Volkswagen - trzyma swojego czeskiego partnera krótko, o czym można się przekonać, przeglądając katalogi obu producentów. Firma z Mladá Boleslav nadal nie ma w swojej ofercie dużego SUV-a, którym mogą się pochwalić już Porsche i Audi, a niedługo również Bentley. Podobnie sprawa ma się z autami sportowymi; wyraźnie widać, że to Škoda zajmuje się sprzedażą budżetowych aut.

Jeżeli więc czterodrzwiowe coupé w ogóle powstanie, nie należy spodziewać się mocnych silników czy szczególnie bogatego wyposażenia. Bardzo prawdopodobne, że bazową wersję Octavii CC będzie napędzał silnik 1,2 TSI, a automatyczna klimatyzacja będzie dostępna jedynie za dopłatą.

428970040613105580

Czym zatem Czesi mogą nadrobić te braki? Cóż, z pewnością będzie to cena, która jak na polskie warunki nie będzie może bardzo niska, ale w porównaniu z Volkswagenem CC czy innymi konkurentami może się okazać całkiem atrakcyjna. Jak będzie w rzeczywistości? Być może dowiemy się tego już podczas najbliższych targów w Genewie, gdzie Škoda może pokazać koncept auta.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)