Nowy trend z USA. Władza komentuje

Nowy trend z USA. Władza komentuje

Korzystanie z gogli w trakcie jazdy jest niebezpieczne
Korzystanie z gogli w trakcie jazdy jest niebezpieczne
Źródło zdjęć: © Secretary Pete Buttigieg, X
12.02.2024 13:40, aktualizacja: 12.02.2024 14:16

Amerykański sekretarz transportu przestrzega przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z gogli Apple Vision Pro w trakcie jazdy.

Zarówno gogle rozszerzonej rzeczywistości Apple Vision Pro, jak i Tesla Cybertruck cieszą się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli nowych technologii. Można śmiało założyć, że wśród posiadaczy tesli jest sporo użytkowników gogli Apple'a. Problem w tym, że niektórzy z korzystają z obu produktów w tym samym momencie.

W sieci pojawiają się kolejne filmy przedstawiające kierowców prowadzących z goglami Apple Vision Pro na głowie. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nie jest to zbyt rozsądne połączenie. Problem jest na tyle duży, że odniósł się do niego sam amerykański sekretarz transportu Pete Buttigieg.

W serwisie X opublikował nagranie, na którym widzimy kierowcę tesli cybertruck ubranego w gogle Apple Vision Pro. Osoba widoczna na filmie nie trzyma kierownicy i nie wygląda, jakby skupiała się na prowadzeniu. Zamiast tego gestykuluje w powietrzu, sterując goglami.

"Przypomnienie — WSZYSTKIE dostępne obecnie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy wymagają, aby kierowca miał kontrolę i przez cały czas w pełni angażował się w zadanie prowadzenia pojazdu" - pisze Buttigieg w swoim komunikacie.

Sekretarz nie wspomina także o innych zagrożeniach, takich jak chociażby aktywacja poduszek powietrznych w trakcie wypadku. To sytuacja, w której wielkie gogle przymocowane do twarzy mogą poważnie zaszkodzić. Jak bardzo? Miejmy nadzieję, że kierowcy pójdą po rozum do głowy i nikt nie będzie musiał sprawdzać tego na własnej skórze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)