Jedna kontrola - dwanaście mandatów. ITD zatrzymało ciężarówkę przewożącą kombajn

W związku z wykrytymi nieprawidłowościami ITD nałożyło łącznie 12 mandatów.
W związku z wykrytymi nieprawidłowościami ITD nałożyło łącznie 12 mandatów.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

09.07.2020 10:52, aktual.: 22.03.2023 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Litewska ciężarówka przewożąca kombajn i opony została zatrzymana do kontroli na przejściu granicznym w Budzisku. Inspektorzy stwierdzili wiele nieprawidłowości, wśród nich naruszenia czasu pracy i brak odpowiednich zezwoleń na transport.

Duży transport sprzętu rolniczego przykuł uwagę inspektorów patrolujących okolice przejścia granicznego w Budzisku. Ciężarówka z litewskimi tablicami rejestracyjnymi została zatrzymana do kontroli. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne - kierowcy, jak i przewoźnik dopuścili się bowiem szeregu poważnych wykroczeń.

Podczas badania okazało się, że dopuszczalna masa zestawu została przekroczona o 1,5 tony, podobnie jak nacisk na podwójnej osi napędowej. Ponadto transport okazał się za szeroki i za długi, a choć przewoźnik posiadał zezwolenie na przejazd ponadnormatywny, to nie zadbał o dodatkowy pilotaż, wymagany przy takim przewozie.

Inspektorzy dopatrzyli się również nieprawidłowości w czasie pracy obydwu kierowców. Jeden z nich prowadził bez karty w tachografie. Zauważono też kilkukrotne skrócenie czasu odpoczynku dobowego oraz przekroczenia w czasie jazdy dziennej bez wymaganej przerwy.

W związku z popełnionymi wykroczeniami ITD wystawiło łącznie 16 mandatów na łączną kwotę 6300 zł. Wobec przewoźnika wszczęto natomiast postępowanie administracyjne zagrożone karami w wysokości 18 i 12 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)