Informacje dla kibiców 56. Rajdu Barbórka. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć
Już w najbliższą sobotę na kibiców rajdowych czeka najważniejsze wydarzenie w Polsce. 1 grudnia startuje podsumowujący cały sezon motorsportowy Rajd Barbórka ze znakomitą obsadą. Przygotowaliśmy dla was komplet informacji na temat imprezy.
28.11.2018 | aktual.: 14.10.2022 15:04
Harmonogram 56. Rajdu Barbórka
Rajd Barbórka właściwie rozpoczyna się w piątek 30 listopada od godziny 20.00 honorowym startem w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście róg ul. Karowej. Wcześniej zostanie opublikowana lista startowa.
Właściwy start rajdu będzie miał miejsce przy ul. Powstańców Śląskich 127, na Autodrom Bemowo o godzinie 7.57 dnia 1 grudnia.
Pierwszy serwis załóg odbędzie się po przejechaniu trzech odcinków specjalnych i będzie zlokalizowany na Autodromie Bemowo. Potrwa od godziny 10.50 do 15.00. Następnie o godzinie 11.42 zostanie rozegrany czwarty odcinek, a o godzinie 11.57 rusza pierwsza załoga do piątego i ostatniego odcinka pierwszego etapu. Oba na Autodromie Bemowo. O godzinie 17.00 zostaną opublikowane oficjalne wyniki Rajdu Barbórka.
W tym samym czasie rozpoczną się przejazdy pokazowe na odcinku Kryterium Karowa. O godzinie 18.30 rozpoczną się starty załóg. Przewidywana godzina zakończenia to 20.30. Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z rozdaniem nagród odbędzie się o 22.30 w Klubie Capitol, przy ul. Marszałkowskiej 115.
Odcinki specjalne 56. Rajdu Barbórka
Tegoroczny Rajd Barbórka składa się z pięciu odcinków specjalnych w dwóch lokalizacjach – tor Modlin oraz Autodrom Bemowo. Łączna długość tego etapu to 25,6 km. OS 1 odbędzie się na Bemowie, potem załogi przemieszczają się na tor Modlin, gdzie zostaną rozegrane dwie próby, a po serwisie na Bemowie, zostaną rozegrane dwa ostatnie odcinku na Autodromie.
Kryterium Karowa to próba nie licząca się w klasyfikacji generalnej rajdu, ale jest odrębnym odcinkiem w Kryterium Asów. Tradycyjnie rozegra się ono na ulicy Karowej.
Bilety na 56. Rajd Barbórka
Sklep Top Racing został oficjalnym partnerem 56. Rajdu Barbórka i prowadzi sprzedaż biletów online. Można za jego pośrednictwem nabyć Karnet Kibica, nalepki parkingowe oraz zestawy z biletami na trybuny na Karową.Dodatkową atrakcją dla kibiców mają być loty widokowe helikopterem, odbywające się podczas trwania odcinka Bemowo.
Dla osób, które chcą wejść tylko na jeden odcinek, przygotowano bilety jednorazowe, które można nabyć przy wejściach na poszczególne próby, w sklepach Empik, a także online w sklepie ebilet.pl.
Ceny biletów i karnetów na 56. Rajd Barbórka:
- Bilet jednorazowy dla jednej osoby (Bemowo/Modlin) - 40 zł
- Bilet jednorazowy dla jednej osoby (Karowa) - 50 zł
- Karnet kibica na wszystkie odcinki i serwis – 69 zł
- Karnet Kibica Trybuna Żółta z zagwarantowanym miejscem siedzącym na trybunę w kolorze żółtym na OS Karowa – 179 zł
- Lot helikopterem – 399 zł/10 min
- Nalepka Parking VIP OS Bemowo - 39 zł
- Nalepka parkingowa Parking Karowa - 49 zł
- Wstęp dziecka w wieku do 12 lat jest bezpłatny.
- Dziecko do lat 7 pod opieką osoby dorosłej ma możliwość bezpłatnego wstępu na Trybunę Żółtą i Trybunę VIP
Atrakcje sportowe 56. Rajdu Barbórka
Jak co roku tak też na trasie tegorocznego Rajdu Barbórka zobaczymy wiele znanych nazwisk. Jedną z ciekawszych załóg będzie legendarny duet mistrzów Europy – Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Wystartują starym Subaru Impreza nazywanym „babcią”. Nie będą jednak rywalizowali w klasyfikacji rajdu. Ich Subaru pojedzie jako „0”.
Nie zabraknie oczywiście takich asów jak trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, wicemistrz Polski Miko Marczyk czy „król Karowej” Tomasz Kuchar.
Na zaproszenie Automobilklubu Polski i Top Racing przyjedzie także wicemistrz świata WRC oraz uczestnik Rajdu Dakar Mikko Hirvonen. Innym zagranicznym gościem będzie mistrz Polski Bryan Bouffier, który sporą część swojej kariery poświęcał na starty w naszym czempionacie.
Poza kierowcami, na trasie dużą atrakcją mogą być niektóre samochody. Na przykład Kajetanowicz pojedzie Fordem Fiestą WRC, pojawi się także replika Corolli WRC, a z aut historycznych na uwagę zasługują takie rajdowe legendy jak Audi quattro, Ford Escort MK2 RS, Ford Sierra Cosworth, Lancia Delta, Lancia Fulvia Coupe czy Fiat Ritmo Abarth.