Ford Fusion Pace Car trafi do szczęśliwego fana [wideo]

Ford Fusion Pace Car trafi do szczęśliwego fana [wideo]25.08.2012 15:00
Ford Fusion NASCAR Pace Car
Ford Fusion NASCAR Pace Car
Wojciech Kaczałek

Ford Fusion będzie pełnił rolę samochodu bezpieczeństwa w wyścigach kończących tegoroczne serie NASCAR. Następnie auto trafi w ręce jednego z fanów.

Ford Fusion to samochód, który w przyszłym roku wyjedzie na europejskie drogi pod nazwą Mondeo. Egzemplarz w wersji Titanium będzie pace carem (samochodem bezpieczeństwa) podczas NASCAR Ford Championship Weekend na torze Homestead na Florydzie (16-18 listopada). Wydarzenie zamknie sezon dla Sprint Cup Series, Nationwide Series oraz Camping World Truck Series.

Po weekendzie Ford Fusion trafi do jednego z fanów. Żeby wziąć udział w loterii “Win a Fusion Pace Car”, miłośnicy NASCAR muszą do 18 listopada zarejestrować się na stronie Sprint.com/Speed lub wypełnić druk zgłoszeniowy w specjalnym punkcie podczas jednego z wyścigów.

Ponadto, zwycięzca zostanie nagrodzony w pełni opłaconą wycieczką dla dwóch osób do Las Vegas, gdzie zaprezentuje samochód bezpieczeństwa podczas imprezy podsumowującej sezon NASCAR.

Pace Car Forda został wyposażony w baterię kogutów na dachu i pomalowany w wyścigowe barwy. Pod jego maską pracuje silnik 2.0 EcoBoost o mocy 240 KM, sprzężony z sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Przełożenia można zmieniać łopatkami przy kierownicy.

Źródło: Carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)