Dacia Duster w wersji pick-up potwierdzona. Przedsiębiorcy zacierają ręce

Dacia Duster w wersji pick-up potwierdzona. Przedsiębiorcy zacierają ręce

Dacia Duster pick-up/Renault Oroch. Piękny!
Dacia Duster pick-up/Renault Oroch. Piękny!
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
08.02.2019 12:29, aktualizacja: 28.03.2023 11:53

Jeden z najpopularniejszych SUV-ów w Polsce doczeka się wersji pick-up. Producent zauważył potencjał konstrukcji – zewnętrzne firmy od dawna przerabiają Dustera na auto z paką.

Być może pamiętacie, że całkiem niedawno Dacia Duster drugiej generacji w wydaniu pick-up pojawiła się w internecie jako ciekawostka. Była dziełem rumuńskiej firmy Romturingia. Może też skojarzycie Renault Oroch, które oparte było na Dacii i trafiało od 2015 roku na rynki Ameryki Południowej. Duże zainteresowanie tego typu autami sprawiło, że Dacia zdecydowała się na wprowadzenie pick-upa do oferty.

Informacje potwierdził Hakim Boutehra, dyrektor dostawczego skrzydła Renault w Rumunii. Inżynierowie w centrum rozwojowym w Titu postanowili nie wyważać otwartych drzwi i skontaktowali się z ekipą z Romturingia.

Dacia Duster pick-up może być najtańszym tego typu samochodem na rynku
Dacia Duster pick-up może być najtańszym tego typu samochodem na rynku© mat. prasowe

Oczywiście na razie nie wiadomo za dużo o wersji pick-up. Potwierdzają się jednak informacje o zastosowaniu auta. Nie będzie ono, co jest coraz bardziej popularne w tym segmencie, pojazdem uniwersalnym. Jego zastosowaniem ma być ciężka praca, przez co z pewnością znajdzie uznanie małych i średnich przedsiębiorców. Można podejrzewać, że pick-up otrzyma jednostki napędowe znane już ze zwykłego suva – w tym nowy silnik benzynowy o pojemności 1,3.

Zanim premiera Dustera pick-up dojdzie do skutku, na rynku pojawi się jeszcze edycja specjalna modelu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)