Cztery piękne RUF-y trafią na aukcję. To gratka dla fanów modyfikowanych porsche

Cztery piękne RUF‑y trafią na aukcję. To gratka dla fanów modyfikowanych porsche

Aukcja Gooding & Company
Aukcja Gooding & Company
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
Aleksander Ruciński
29.12.2022 12:19

RUF to sławny tuner Porsche, który zasłynął wieloma spektakularnymi projektami. Cztery z nich w formie wspólnej kolekcji trafią niebawem na aukcję.

To modele BTR2, Turbo R, Turbo R Cabriolet i RK Coupe. Trzy pierwsze bazują na Porsche 911, czwarty na Caymanie. Wszystkie są absolutnie wspaniałe.

Najstarszą z przedstawionych propozycji jest BTR2 z 1997 roku. Wyróżnia go duży przedni zderzak, spojler typu "ducktail" i piękny żółty lakier kontrastujący z czarnymi wstawkami. Powstało tylko 10 egzemplarzy. Każdy z silnikiem o mocy 430 KM.

Następne w kolejce są czerwone Turbo R i Turbo R Cabriolet. Oba z 1998 roku. Technicznie bardzo podobne, z 490-konnym doładowanym napędem, choć to wersja bez dachu budzi więcej emocji. Powód jest prosty - to jedyny egzemplarz na świecie, podczas gdy coupe doczekało się 15 sztuk.

Ostatnią i jednocześnie najmłodszą propozycją w kolekcji jest RK Coupe z 2007 roku. To 440-konny projekt oparty na Caymanie. RUF miał w planach zrobienie aż 49 egzemplarzy. Ostatecznie skończyło się na dwóch, z czego jeden trafił do muzeum. Prezentowana sztuka jest więc wyjątkową gratką.

Ceny na razie pozostają nieznane, lecz można mieć pewność, że chętnych nie zabraknie. Wszystko rozstrzygnie się już na początku marca podczas aukcji Gooding & Company na Wyspie Amelii.

  • RUF-y na sprzedaż
  • RUF-y na sprzedaż
  • RUF-y na sprzedaż
  • RUF-y na sprzedaż
[1/4] RUF-y na sprzedażŹródło zdjęć: © Materiały prasowe | Gooding & Company
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)