Chcesz zgłosić źle zaparkowane auto? Musisz podać swoje dane

Chcesz zgłosić źle zaparkowane auto? Musisz podać swoje dane

Nieprawidłowe parkowanie - zdjęcie ilustracyjne
Nieprawidłowe parkowanie - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Straż Miejska Bydgoszcz
Tomasz Budzik
22.04.2023 15:23

Popularna aplikacja Warszawa 19115 nie pozwala już na anonimowe zgłoszenie stołecznej straży miejskiej źle zaparkowanego pojazdu. Sytuacja nie podoba się wielu warszawiakom.

Przez lata jednym z najwygodniejszych i najskuteczniejszych sposobów na informowanie warszawskich władz o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach była mobilna aplikacja Warszawa 19115. Cały proces przebiegał szybko i sprawnie, a zgłaszająca dany przypadek osoba mogła liczyć na anonimowość. Ale to już przeszłość.

Jak informuje TVN Warszawa, od niedawna w aplikacji zmieniono zasady. Początkowo część użytkowników myślała, że w ogóle nie da się już zgłaszać nieprawidłowo pozostawionych pojazdów. Jest jednak inaczej. Po wybraniu zakładki "drogi", a dalej "źle zaparkowane pojazdy" użytkownik ma możliwość zgłoszenia problemu przez aplikację. Trzeba jednak wypełnić formularz. W nim trzeba podać dane osobowe i adres korespondencyjny na terenie kraju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po co podawać te wszystkie dane? Jak informuje TVN Warszawa, w razie wystąpienia sytuacji spornej zgłaszająca osoba może zostać wezwana do złożenia zeznań w placówce straży miejskiej. Stanie się tak, jeśli oskarżona o niewłaściwe parkowanie osoba nie przyzna się do winy, a także wówczas, gdy materiał dowodowy nie będzie jednoznaczny.

Wprowadzone w aplikacji zmiany mogą zniechęcić warszawiaków do zgłaszania pojazdów zaparkowanych niezgodnie z przepisami. Czas pokaże, w jakim stopniu przełoży się to na sytuację na warszawskich ulicach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)