BMW M pracuje nad własnym samochodem. Opcji jest kilka

BMW M pracuje nad własnym samochodem. Opcji jest kilka17.06.2019 12:15
BMW M2 Competition
BMW M2 Competition
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański

Ekipa BMW M pracuje nad czymś wyjątkowym – na to wskazują wypowiedzi szefa grupy, Markusa Flascha. Czy ma to być samochód elektryczny czy też spalinowy, jeszcze nie wiadomo. Wiadomo za to, że konstrukcja nie będzie miała wiele wspólnego z obecnie oferowanymi pojazdami.

Strategia BMW M nie ulega gruntownej zmianie – nadal nie zdecydowano się na wprowadzenie flagowego, ultrasportowego modelu. Tę rolę dalej będzie pełnić GT w formie BMW M8, które w teorii ma walczyć z Mercedesem-AMG GT czy Audi R8. Bawarczycy idą w nieco innym kierunku.

Pracują oni bowiem nad samochodem, który na chwilę obecną "nie ma poprzednika” i nie jest oferowany w ramach standardowej rodziny BMW. Dodatkowo, niekoniecznie będzie on wyceniany jako najdroższy w ofercie.

BMW M2 Competition
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
BMW M2 Competition

W równaniu pojawia się bardzo dużo niewiadomych – nie podjęto jeszcze decyzji, czy auto będzie wykorzystywało tradycyjny silnik spalinowy czy też będzie napędzane energią elektryczną. Flasch potwierdza jedynie, że pod uwagę brane są rozmaite wersje nadwoziowe, a samochód będzie idealnie wpasowywał się w "nasz charakter, kombinację precyzji, zręczności i luksusu".

W 2022 roku dywizja M będzie świętowała 50-lecie. Premiera samochodu idealnie wpisałaby się w obchody tego wydarzenia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)