AutoMapa tworzy AutoCB, czyli alternatywę dla CB radia. Bez anteny i słabego zasięgu

AutoMapa tworzy AutoCB, czyli alternatywę dla CB radia. Bez anteny i słabego zasięgu

CB Radio to już przeszłość. Teraz czas na aplikację. Pierwszą alternatywę przygotowała AutoMapa.
CB Radio to już przeszłość. Teraz czas na aplikację. Pierwszą alternatywę przygotowała AutoMapa.
Źródło zdjęć: © fot. AutoMapa
Marcin Łobodziński
24.04.2019 08:14, aktualizacja: 28.03.2023 11:13

Producent AutoMapy na smartfony przygotował komórkowe CB radio. Dzięki niemu można się komunikować z innymi kierowcami jak za dawnych czasów, gdy na dachu auta powiewała długa antena, a każdy dzień w trasie zaczynało się od słowa "mobilki".

Funkcja AutoCB jest zdaniem twórców lepsza od tradycyjnego CB radia choćby z tego powodu, że ma większy zasięg i porządkuje rozmowy w eterze. Można normalnie rozmawiać z innymi kierowcami znajdującymi się w okolicy. Pozwala także na tworzenie kanałów prywatnych, na które można zaprosić wybranych użytkowników.

Aplikacja ma oczywiście za zadanie ostrzeganie o kontrolach policyjnych, zagrożeniach na drodze czy korkach. Jednak nie tylko. Tak jak dawniej może też być kanałem prywatnych rozmów na różne tematy, miejscem zapytania o najbliższą restaurację, parking czy adres.

AutoCB pozwala w pełni zintegrować aplikację z pojazdem jeśli ma on zestaw głośnomówiący. Aktywacja może nastąpić na przykład przyciskiem na kierownicy.

Nowa wersja CB radia jest dostępna w najnowszej wersji AutoMapy przeznaczonej dla systemu Android. Użytkownicy iOS-a otrzymają tę funkcję w kolejnych aktualizacjach aplikacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)