Audi testuje nowe modele w Polsce. Mamy zdjęcia zamaskowanego A6 Avanta

Audi testuje nowe modele w Polsce. Mamy zdjęcia zamaskowanego A6 Avanta

Samochód prawdopodobnie będzie przypominał obecne A4 Avant.
Samochód prawdopodobnie będzie przypominał obecne A4 Avant.
Źródło zdjęć: © Fot. Patryk Potrzebowski
Michał Zieliński
28.02.2018 12:41, aktualizacja: 14.10.2022 14:38

Zgodnie z oczekiwaniami, Audi pokazało nowe wcielenie modelu A6 jeszcze przed targami w Genewie. Limuzyna jest nieco większa i napakowana nowoczesnymi technologiami. Na premierę wersji kombi przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Przynajmniej taką oficjalną. W dobie internetu można śmiało założyć, że zdjęcia samochodu wyciekną przynajmniej chwilę przed prezentacją auta. Choć Audi nie zdradza kiedy będzie można spodziewać się praktyczniejszego wariantu, A6 Avant zdaje się już być praktycznie gotowe. Właśnie trwają testy zamaskowanych, przedprodukcyjnych egzemplarzy.

Takie badania zazwyczaj odbywają się w ekstremalnych warunkach: na mrozach, podczas upałów czy na piaskach pustyni. Tymczasem producent z Inglostadt zdecydował się na... polskie drogi. Testy odbywały się między innymi w Warszawie. Samochody spotkał nasz czytelnik, Patryk, który podzielił się zdjęciami z nami na Facebooku.

Tradycyjne maskowanie ukrywa linie nowego modelu.
Tradycyjne maskowanie ukrywa linie nowego modelu.© Fot. Patryk Potrzebowski
  • Jadąc dziś do pracy trasą S8 w stronę Marek zauważyłem dość niezwykłą kolumnę aut z Grupy Volkswagen. Mijały mnie zamaskowane audi q8, a6 avant i lambo urus już bez żadnych kamuflaży. Poza nimi jechały jeszcze audi q7 i audi a8. Po zjeździe z trasy S8 auta pojechały ulicą Modlińską w stronę Legionowa - opisuje Patryk.
Model Q8 został zapowiedziany już w styczniu 2017 roku.
Model Q8 został zapowiedziany już w styczniu 2017 roku.© Fot. Patryk Potrzebowski

Drugim z testowanych w Polsce aut jest SUV Audi Q8. Premiera planowana jest na 2019 rok, a samochód ma być spokrewniony z Lamborghini Urusem – stąd zapewne jego obecność w "konwoju".

Nadchodząca, kolejna generacja A6 Avanta jest ważnym modelem z jeszcze jednego powodu. To na nim bazować będzie nowe bardzo szybko RS6 Avant, jeśli producent zdecyduje się na przygotowanie takiego auta. Premiera wersji sedan podczas targów w Genewie. Być może wtedy usłyszymy więcej szczegółów na temat kombi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)