3 filary bezpiecznych wakacji. Komisarz mówi, że wiele zależy od nas samych

Wakacje w pełni, a na drogach wzmożony ruch. Gość programu "Newsroom" WP, kom. Robert Opas wyjaśnia, jak przygotować się do podróży i bezpiecznie dojechać do celu.

Wielu rodaków spędzi tegoroczne wakacje w kraju, podróżując głównie samochodami. Wzmożony ruch rodzi ryzyko wypadków. — Policja dokłada wszelkich starań, by je zminimalizować — zapewnia kom. Robert Opas.

Tam, gdzie natężenie ruchu jest największe, można spodziewać się dodatkowych patroli, nie zawsze oznakowanych. Warto jednak pamiętać, że za bezpieczny dojazd do celu odpowiadamy przede wszystkim my sami.

Wypoczęty kierowca, właściwy stan techniczny pojazdu i przede wszystkim przestrzeganie obowiązujących przepisów to według policji najważniejsze filary bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy o tym, wybierając się w drogę, by cało i zdrowo wrócić do swoich domów.

Obserwuj nas na Google News:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Koniec marki Maybach! Volvo pracuje nad nowymi systemami bezpieczeństwa [wideo] W segmencie, który umiera, to Volkswagen rozdaje karty. Już go zdominował Kanye West ma lamborghini urusa w kolorze berlińskiej taksówki Porsche zapowiada najbardziej spektakularne 911 w historii Matt LeBlanc dołącza do ekipy Top Gear Zawieszenie ułatwiające pokonywanie progów Kolejny wyścig na 1/4 mili zorganizowany przez Motor Trend [wideo] Brabus i Mercedes GLK 320 Thierry Neuville uczy, jak pokonywać wielkie kałuże Hyundai Veloster RE:FLEX Edition – wersja specjalna 2013 Nissan Altima - pierwsze teasery [aktualizacja]

Popularne w tym tygodniu:

18-latek rozbił w Otwocku mclarena za 1,6 mln zł. Ojciec tłumaczy, jak to się stało Mandat za kierowcę. Pożyczasz auto? Dobrze się zastanów, bo możesz za to zapłacić Sleeper idealny - to polo skrywa pod maską kultowe VR6 Rozgrzewasz silnik na postoju? Mandat może być niejedynym wydatkiem Opony całoroczne to w Polsce hit. Są dla kierowców, którzy chcą świętego spokoju Auto "ukarze" za przekroczenie prędkości. Obowiązkowy system od lipca Anna Gańczarek-Rał zdobyła pierwsze miejsce w klasie podczas Tor Modlin Stage Show Koniec z cwaniactwem. Mandat z fotoradaru zapłaci właściciel auta W sobotę 4 grudnia akcja policji i diagnostów. Można ustawić światła, można stracić dowód 900 mandatów na dobę. Tak działa odcinkowy pomiar na S8 Nie żyje Frank Williams. Założyciel zespołu Formuły 1 miał 79 lat Producenci chcą ominąć problem półprzewodników. Zmieniają swoje samochody