3 filary bezpiecznych wakacji. Komisarz mówi, że wiele zależy od nas samych

Wakacje w pełni, a na drogach wzmożony ruch. Gość programu "Newsroom" WP, kom. Robert Opas wyjaśnia, jak przygotować się do podróży i bezpiecznie dojechać do celu.

Wielu rodaków spędzi tegoroczne wakacje w kraju, podróżując głównie samochodami. Wzmożony ruch rodzi ryzyko wypadków. — Policja dokłada wszelkich starań, by je zminimalizować — zapewnia kom. Robert Opas.

Tam, gdzie natężenie ruchu jest największe, można spodziewać się dodatkowych patroli, nie zawsze oznakowanych. Warto jednak pamiętać, że za bezpieczny dojazd do celu odpowiadamy przede wszystkim my sami.

Wypoczęty kierowca, właściwy stan techniczny pojazdu i przede wszystkim przestrzeganie obowiązujących przepisów to według policji najważniejsze filary bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy o tym, wybierając się w drogę, by cało i zdrowo wrócić do swoich domów.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Czas na Subaru - BRZ oficjalnie odsłonięte! [aktualizacja] Toyota Avensis Dynojet o mocy 300 KM! Hurtan Grand Albaycin wygląda równie dziwnie, jak się nazywa. Skrywa sprawdzoną technikę 1991 NSX Convertible za $45,900! Hamann M6 Mirr6r (2013) [Genewa 2013] Aston Martin szykuje nową platformę Tymi samochodami jeździł Robert Lewandowski. Zaczynał skromnie Tesla otwierana chipem wszczepionym pod skórę - w USA jest to możliwe Bentley Mulliner Bacalar zapowiada powrót marki do projektów na zamówienie Arrinera Automotive Holding PLC z siedzibą w Silverstone Polestar Precept trafi do produkcji. Będzie walczył z Teslą Model S Skład Citroëna na sezon 2013 potwierdzony

Popularne w tym tygodniu:

Szykuje się nowy bat na piratów. Fotoradar ZURAD będzie mógł śledzić 32 auta na raz Chevrolet Camaro COPO to 9,4-litrowa bestia dla tych, którym nie w smak elektryfikacja Alpina póki co nie przewiduje elektryfikacji silników. Powód? "Bo nasi klienci dużo jeżdżą" Naprawa stłuczki w audi e-tronie kosztowała 31 tys. dolarów. Cennik ASO wszedł na nowy poziom To może być najdroższe porsche w historii. 917K o mocy 628 KM trafi na aukcję Trzeba było go wyjąć z samochodu. Kierowca miał 3 promile na trasie S3 Izera z dofinansowaniem od państwa. 250 mln zł na rozwój polskiego auta elektrycznego Volkswagen przeniesie produkcję silników Diesla z całej Europy do Polski Morgan zrobił terenówkę. Plus Four CX-T to ziszczenie marzeń klientów Próg zwalniający na drodze rowerowej. Zainstalowano go w Sopocie Rodzinny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Kia Sorento Co oznacza symbol ryby na aucie? Znaczenie popularnej naklejki