Zmiana w pierwszeństwie pieszych ma zmienić polskie drogi. Może wejść w życie już 1 czerwca

- Najwięcej tych zdarzeń ma miejsce na przejściach przejścia - zauważył kom. Robert Opas w rozmowie z Agnieszką Kopacz w programie specjalnym WP "Newsroom", mówiąc o wypadkach z udziałem pieszych. Policjant wytłumaczył, jak zaproponowane przez rząd przepisy mogą poprawić bezpieczeństwo. Zapraszam do obejrzenia fragmentu programu.

Nadchodzą nowe przepisy, które rozszerzą pierwszeństwo pieszych na przejściach. Gdy zmiana wejdzie w życie, kierowcy będą musieli ustąpić także tym, którzy dopiero wchodzą na "zebrę". W praktyce oznaczać to będzie konieczność zachowania znacznie wyższej ostrożności w okolicy przejść.

Kom. Robert Opas, który był gościem program specjalnego WP "Newsroom", apelował jednak o rozwagę do obu grup. Zwrócił uwagę na to, że samochód może nie zatrzymać się przed przejściem, np. z powodu usterki technicznej. Przypomniał też, że nowelizacja wprowadzi nowy zakaz dla pieszych. Przechodząc przez ulicę, nie będą mogli korzystać z urządzeń elektronicznych w taki sposób, który może odwrócić uwagę od tego, co dzieje się dookoła.

Rozszerzenie pierwszeństwa pieszych to tylko część zmian, które czekają kierowców. Pojawić ma się też ujednolicone do 50 km/h ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz określenie minimalnego odstępu od poprzedzającego pojazdu podczas podróży autostradą lub drogą ekspresową. Jak jednak na łamach Autokultu informował Tomasz Budzik, ten ostatni pomysł budzi wątpliwości, ponieważ nie ma czym mierzyć odległości pomiędzy pojazdami na drogach.

Po zmianie prawa będzie problem. Nie ma czym mierzyć odstępu między pojazdami

Zgodnie z projektem zmiany w przepisach od 1 czerwca 2021 r. prawo określi minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu podczas podróży autostradą lub…

Przepisy mają wejść w życie 1 czerwca 2021 roku.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Nowy Ford Focus RS przyłapany na Nurburgring Nowe Maserati Quattroporte oficjalnie zaprezentowane! [wideo] Lekkie hybrydy jako alternatywa dla tradycyjnych silników spalinowych Mocarny Lexus - bez efektów specjalnych [wideo] Peugeot 308 CC - ostatnie zdanie... Zakończono śledztwo w sprawie wypadku Schumachera Cztery nowe nawigacje SONY Całe podium dla Audi – 24 Heures du Mans 2012 [relacja] Władimir Putin w bolidzie F1! [wideo] Tesla Roadster później niż planowano. Musk chce się skupić na Cybertrucku Mercedes klasy G od Carlex Design. Polacy dają radę Co po bankructwie Saaba wybiorą miłośnicy tej marki?

Popularne w tym tygodniu:

Skarb Państwa przejmuje Izerę. To kolejny etap w przygotowaniu produkcji 2-litrowy silnik i 652 KM. Mercedes-AMG zapowiada nowe C63 i nie tylko Arabowie już się cieszą. Nowy Nissan Patrol debiutuje w ostrej wersji Nismo z V8 Ferrari F40 skradło show premierowi. Niezwykły "gość" konferencji w Katowicach Kia EV6 pokazana w całości. Ma do 510 km zasięgu i zachwyca osiągami Pierwszeństwo pieszych od 1 czerwca: mamy problem, który wywoła chaos Toyota GR Yaris przegoniona po Nürburgringu. Była niemal tak szybka, jak BMW M5 z V10 Nowa Dacia Logan zyskała polski cennik. Jest wyraźnie droższa, ale w standardzie ma LPG Mercedes Sprinter od Keggera. Laweta idealna pod supersamochód Tną powietrze jak strzała. 9 modeli z doskonałą aerodynamiką Europejczycy chcą zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2030 r. Polacy podzielają to zdanie Na drogach nie widać koronawirusa. Polacy tłumnie ruszyli na święta