Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Instalacja gazowa do hybrydy. Taksówkarze już to sprawdzili

Już z samego założenia samochód hybrydowy odznacza się niskim zużyciem paliwa. Niektóre floty taksówek posunęły się o krok dalej i wyposażają swoje auta w instalację LPG. Z jakimi trudnościami trzeba się liczyć i przede wszystkim – czy to się opłaca? Odpowiedzi na te pytanie poznasz w filmie Zachara Zawadzkiego.

Samochody hybrydowe – np. Toyoty – są idealne do założenia instalacji gazowej. Mają proste, niewysilone silniki, o niezbyt dużej mocy. Specjaliści poradzili sobie z wymogiem rozgrzewania jednostki na benzynie poprzez instalację odpowiednich sterowników. Oszczędne auto staje się przez to jeszcze prostsze w utrzymaniu.

O tym jak bardzo się to opłaca niech świadczą doświadczenia taksówkarzy. Na przykładzie jednej z flot, której samochody robią tysiące kilometrów, widać to najlepiej. Oszczędności są najszybciej zauważalne przy dużych przebiegach. W kwestii kosztów utrzymania, hybryda LPG radzi sobie doskonale na tle "klasycznych" układów napędowych. Trzeba tylko pamiętać, że jest to dodatkowy układ w pojeździe, o który trzeba dbać.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Umowa sprzedaży motocykla bezpieczna dla kupującego. Ważne zapisy Jak najszybciej dojechać do Zakopanego? Wystarczy nadrobić kilkanaście kilometrów Aerodynamika [technika wyścigowa odc. 4] Przyczyny awarii turbosprężarek – część 3 Zainwestujmy w motocykl teraz, żeby zarobić na wiosnę. Podpowiadamy, co kupić Technologia zmiennej geometrii w turbosprężarkach Audi e-fuels – syntetyczne paliwa przyszłości według Audi Jak używać koła dojazdowego? Łobodziński: 7 najbardziej irytujących rozwiązań we współczesnych autach. Niektóre z nich to systemy bezpieczeństwa (opinia) Darowizna samochodu - co powinna zawierać umowa? Pękanie sprężyn zawieszenia to plaga w starszych autach. Kierowcy nawet nie wiedzą o usterce Czy jazda na oponach całorocznych się opłaca?

Popularne w tym tygodniu:

Używane auta po powodzi trafiają na rynek. Jak uniknąć kosztownej wpadki? 11 nieoczywistych wykroczeń, za które możesz dostać mandat W samochodzie z carsharingu zmień nawyki, bo mogą cię zgubić Terenówka nie przeszła przeglądu? Producent amortyzatorów radzi: sprawdź ciśnienie w oponach Pisk hamulców dokucza? Podpowiadamy, jak sobie z tym radzić