Instalacja gazowa do hybrydy. Taksówkarze już to sprawdzili

Już z samego założenia samochód hybrydowy odznacza się niskim zużyciem paliwa. Niektóre floty taksówek posunęły się o krok dalej i wyposażają swoje auta w instalację LPG. Z jakimi trudnościami trzeba się liczyć i przede wszystkim – czy to się opłaca? Odpowiedzi na te pytanie poznasz w filmie Zachara Zawadzkiego.

Samochody hybrydowe – np. Toyoty – są idealne do założenia instalacji gazowej. Mają proste, niewysilone silniki, o niezbyt dużej mocy. Specjaliści poradzili sobie z wymogiem rozgrzewania jednostki na benzynie poprzez instalację odpowiednich sterowników. Oszczędne auto staje się przez to jeszcze prostsze w utrzymaniu.

O tym jak bardzo się to opłaca niech świadczą doświadczenia taksówkarzy. Na przykładzie jednej z flot, której samochody robią tysiące kilometrów, widać to najlepiej. Oszczędności są najszybciej zauważalne przy dużych przebiegach. W kwestii kosztów utrzymania, hybryda LPG radzi sobie doskonale na tle "klasycznych" układów napędowych. Trzeba tylko pamiętać, że jest to dodatkowy układ w pojeździe, o który trzeba dbać.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Chwila nieuwagi może kosztować tysiące złotych. Unikaj wjeżdżania w kałuże Eksploatacja samochodu z automatem [poradnik] Co wpływa na średnicę zawracania? Jazda youngtimerem [cz. 9]. Mercedes 190 W201 zimą i podczas przygotowań do wiosny Aerodynamika [technika wyścigowa odc. 9] Znaki drogowe, które są ważniejsze niż wam się wydaje. Przekazują ważne informacje Brexit a polskie prawo jazdy. Co w razie kontroli na Wyspach? Silniki benzynowe, których nie warto kupować. Są bardzo podobne do tych polecanych Wymagania stawiane olejom przekładniowym - część 2 Awarie rozruszników i ich przyczyny Czujniki ciśnienia w oponach – zasada działania Kontrolka check engine i kontroli trakcji – dlaczego dwie, a nie jedna?

Popularne w tym tygodniu:

Sprawne auto, ale będą kłopoty. 5 wad prawnych, na które musisz uważać System start-stop w praktyce, czyli ekologia kontra trwałość silnika Wszyscy pamiętamy gumowe paski pod autami. Wiemy, czemu zniknęły Mandat za naklejkę. Nie odkleisz? Zapłacisz nawet 100 zł Wyśpij się jak król! 5 zwykłych aut, które łatwo zmienisz w kampera Błędy, przez które tracisz pieniądze. Różnicę w spalaniu poczujesz od razu Gdzie można spać w samochodzie? Sprawdzamy przepisy obowiązujące w Europie Majątek pod autem. Współczesny wydech to skomplikowany układ z elektroniką Pożyczasz auto? Uważaj komu i od kogo, bo się nie wypłacisz