Motocykle na drogach płatnych za darmo?

Elektroniczny pobór płatności na autostradach w Polsce ma zacząć obowiązywać w 2016 roku. Opłaty będą pobierane przez urządzenia pokładowe obowiązkowe dla wszystkich, którzy będą korzystać z dróg płatnych. Z tego obowiązku będą prawdopodobnie wyłączeni motocykliści.

Oczywiście wyłączenie motocyklistów z tego obowiązku nie jest wyrazem sympatii dla kierowców jednośladów. Analizy pokazały, że montaż urządzeń do pobierania opłat w jednośladach byłby zwyczajnie bardzo kosztowny. Należałoby zapewnić urządzenia, które byłyby m.in. wodoodporne i wstrząsoodporne.

Rafał Nowak, kierujący departamentem dróg i autostrad w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju powiedział, że w związku z tym "resort będzie dążył do zwolnienia motocyklistów z opłat na drogach płatnych".

Zobacz również: Nowy Peugeot 308 SW i 308 GTi - podsumowanie serii testów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Elektryczne supermoto od KTM wkrótce 19-latek z Poznania zaprojektował inteligentne lusterka motocyklowe Tak może wyglądać turbodoładowane Kawasaki Ninja H2? Nowy VFR800X Crossrunner 2015 Polska marka Sokół reaktywowana Drogowy ABS od BMW dla sportowych motocykli Tajemnicza nowość: Kawasaki Ninja H2 Honda CBF125 2014 - test motocykla Co szykuje Harley na 2015 rok? Jak czytać oznaczenia na oponach motocyklowych? 125 ccm na kat. B - zaczęła się walka o klienta Nowy na rynku turystyków: BMW S1000XR Ekolodzy chcą wysokich kar dla motocyklistów Bardzo elitarny motocykl: Confederate Hellcat Speedster Google testuje autonomiczny motocykl Suzuki GSX-S 1000 uchwycony przedpremierowo Legendarny “szerszeń” Hondy wraca? Nowe, plastelinowe Ducati Scrambler Projektantka mody ma pobić rekord prędkości na Kawasaki Polski Lekki Motocykl Elektryczny podbija świat Nagie Ducati Panigale jeszcze w tym roku? 125 ccm na kat. B: Honda i Suzuki KTM w MotoGP od 2017 roku Suzuki SV650S w wąwozach lessowych