Najlepsze auta z Szybkich i wściekłych

Od czasu premiery pierwszej części cyklu filmów pod tytułem Fast and Furious minęło już 10 lat. To właśnie te filmy stały się motorem napędowym tuningu, który dzięki nim trafił na wielki ekran. Przekonajmy się, jak według brytyjskiego portalu uk.AskMen.com wygląda dziesiątka najlepszych samochodów, które pojawiły się w filmach z cyklu Szybcy i wściekli.

Najlepsze auta z Szybkich i wściekłych
Bartosz Pokrzywiński

Obraz

1970 Dodge Charger

W pełni zasłużone pierwsze miejsce dla Dodge'a Chargera z 1970 roku. Auto jest niejako wisienką na torcie pierwszej części Szybkich i Wściekłych, bowiem przewija się w filmie, kiedy Dominic opowiada Brianowi swoją historię, a wyjeżdża z garażu dopiero pod koniec filmu jednocześnie uczestnicząc w finałowej scenie wyścigu z pomarańczową Toyotą.

Jak widać Brytyjczycy z portalu uk.AskMen.com potrafią docenić potęgę rasowych muscle cars. Kto by pomyślał.

Obraz
Obraz

Toyota Supra

Owoc pracy ekipy mechaników zajął w tym rankingu zasłużone drugie miejsce. Filmowe auto zostało wyprodukowane w 1994 roku i pod maską skrywa moc około 550 turbodoładowanych koni mechanicznych. Samochód przyspiesza do pierwszej setki w 4,3 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 300 kilometrów na godzinę.

Podobno filmowa Supra, której stylu dodają naklejki, pomarańczowy lakier oraz 19-calowe obręcze z lekkich stopów, jest warta nawet 150 000 dolarów. W jednej ze scen Supra daje wycisk 380-konnemu Ferrari F355 Spyder.

Obraz
Obraz

Nissan Skyline GT-R R34

W pełni zasłużony trzeci stopień podium zdaniem Brytyjczyków należy się Nissanowi Skyline'owi, który wystąpił w drugiej części filmu zatytułowanej 2 fast 2 furious, czyli po polsku Za szybcy za wściekli. Auto występowało w początkowych scenach filmu, kiedy to Brian O'Connor po utracie pracy w policji dorabia biorąc udział w nielegalnych wyścigach ulicznych w Miami.

Filmowy srebrno-niebieski Nissan pochodzi z 1999 roku, a pod jego maską znajduje się turbodoładowana jednostka produkująca 505 koni mechanicznych. Auto osiąga pierwszą setkę w 4,1 sekundy i rozpędza się do prędkości maksymalnej prawie 300 km/h.

Obraz
Obraz

Volkswagen Vento

Jedyne auto europejskiej produkcji w tym zestawieniu znalazło się na naprawdę wysokim czwartym miejscu. Pojazd brał udział w pierwszej części Szybkich i Wściekłych. Za jego kierownicą siedział Jesse, który odpowiadał za projekt Supry Briana.

Białe Vento (Jetta w USA) pochodzi z 1997 roku i pod maską ma słynne volkswagenowskie VR6. Auto przegrało wyścig z Hondą S2000 prowadzoną przez Johnnyego Trana.

Obraz
Obraz

Honda Civic

Piąte miejsce przypadło trzem identycznym Hondom Civic Coupe, którymi ekipa Dominica napada na tiry. O tych autach wiadomo bardzo niewiele, bowiem bohaterowie ukrywają je niedaleko autostrady. Auta pochodzą z 1995 roku i podczas jednego z napadów ulegają poważnemu zniszczeniu.

Nie wiadomo co Hondy chowają pod maską, najwyraźniej Brytyjczycy docenili tajemniczą moc, która pozwalała bohaterom napadać na tiry.

Obraz
Obraz

Chevrolet Camaro

Szóste miejsce zajął Chevrolet Camaro z 1969 roku. Jednak ten konkretny egzemplarz użyty podczas kręcenia filmu oznaczony był znaczkiem Yenko charakteryzujący specjalną edycję Camaro. Wszystkie auta spod tego znaku wyprodukowane w 1969 roku posiadały ulepszone hamulce, zawieszenie, wydajniejsze chłodnice i silniki V8 o mocy 425 KM i 460 Nm momentu obrotowego.

Powstało jedynie 201 takich samochodów w 1969 roku, każdy z nich rozpędza się do 60 mil na godzinę (96 km/h) w 5,4 sekundy. W tamtych czasach nowe Camaro Yenko oznaczone przepięknym bocznym pasem kosztowało 4500 dolarów. Dzisiaj ich wartość często przekracza 300 000 dolarów.

Obraz
Obraz

Mazda RX-7 VeilSide

Siódme miejsce według Brytyjczyków zajmuje Mazda RX-7 z filmu Szybcy i Wściekli: Tokio Drift. Nie jest to jednak seryjna Mazda, prawdę mówiąc osobom mniej zorientowanym trudno się w ogóle domyślić, że to Mazda. Auto zostało poważnie zmodyfikowane przez firmę VeilSide.

Mazda była własnością Hana, jednego z głównych bohaterów filmu. W jednej ze scen samochód zostaje rozbity i staje w płomieniach. Co ciekawe to jedno z najsłabszych aut we wszystkich częściach Szybkich i Wściekłych, bowiem posiada jedynie 306 KM.

Obraz
Obraz

Buick Grand National GNX

Po zniszczeniu Hond Civic, którymi w pierwszej części ekipa Dominica napadała na tiry, w czwartej części filmu bohater używa czegoś mocniejszego. To wrednie wyglądający Buick Grand National GNX z 1987 roku.

Co ciekawe auto nie posiada klasycznego V8. Te Buicki były wyposażone w turbodoładowane silniki V6 o pojemności 3,8 litra. Dominic Torreto napada tym autem na pociąg drogowy kradnąc wysokooktanowe paliwo. Bez wątpienia potrzeba sporo benzyny żeby jeździć takim autem.

Obraz
Obraz

Mitsubishi Eclipse

Słynne zielone Mitsubishi Eclipse to niejako służbowe auto Briana w pierwszej części Szybkich i Wściekłych. Tajny agent dostaje ten samochód od policji, aby wkupić się w łaski lokalnej społeczności tuningowej, która organizuje nielegalne wyścigi uliczne.

W jednej ze scen Mitsubishi zostaje ostrzelane przez konkurencyjną grupę po tym jak Brian pomaga Dominicowi w ucieczce przed policją. W skutek tego w aucie uszkodzeniu ulegają butle z podtlenkiem azotu i Mitsubishi wybucha.

Obraz
Obraz

Ford Mustang

Listę portalu AskMan.co.uk rozpoczyna Ford Mustang z filmu Szybcy i Wściekli: Tokio Drift. Wrak tego auta został odnaleziony przez ojca głównego bohatera w Tokio. Po śmierci Hana, kiedy policja zarekwirowała wszystkie pojazdy z garażu bohaterów, Sean musi skorzystać z pomocy ojca.

Do karoserii ikony muscle cars trafia silnik z Nissana Skyline'a. Być może właśnie dlatego auto sklasyfikowane zostało dopiero na dziesiątym miejscu. Czy to nie kastracja amerykańskich świętości?

Obraz

Źródło: AskMen

Źródło artykułu:WP Autokult
ChevroletDodgeHonda
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)