Znamy nowego CEO Audi. W koncernie Volkswagena pracuje od 30 lat

Znamy nowego CEO Audi. W koncernie Volkswagena pracuje od 30 lat

Gernot Döllner, nowy dyrektor generalny Audi
Gernot Döllner, nowy dyrektor generalny Audi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volkswagen AG
Kamil Niewiński
29.06.2023 17:00, aktualizacja: 30.06.2023 16:13

Gernot Döllner zostanie nowym dyrektorem generalnym marki Audi. Decyzją rady nadzorczej 1 września 2023 zastąpi on na tym stanowisku Markusa Duesmanna, który tę funkcję pełnił od 1 kwietnia 2020 roku.

Rada nadzorcza Audi oficjalnie ogłosiła, że na stanowisku dyrektora generalnego marki dojdzie do zmiany. Markus Duesmann ustąpi w tej funkcji po ponad trzech latach jej pełnienia. Schedę po nim, co stanie się dokładnie 1 września 2023 roku, przejmie Gernot Döllner. Co ciekawe, Duesmann w 2019 roku opuścił BMW właśnie po to, by objąć stanowisko CEO Audi.

Döllner w przeciwieństwie do Duesmanna jest związany z koncernem Volkswagena od naprawdę długiego czasu. Oficjalnie wstąpił w jego szeregi w 1993 roku jeszcze jako doktorant inżynierii mechanicznej i związał się z marką Porsche. Pełnił tam wiele funkcji kierowniczych. Był między innymi szefem ds. produktów i koncepcji, a także pełnił pieczę nad linią modeli Panamera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od 2021 roku awansował jednak wyżej w strukturach samej grupy VAG. Nadzorował on strategię produktową i grupową całego koncernu, a także sekretariat generalny. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwanie w jego karierze, czyli kierowanie marką Audi.

Jestem zaszczycony i podekscytowany podjęciem się nowej roli. Audi to fantastyczna marka z bogatą historią. Nie mogę doczekać się kształtowania historii marki razem z całą załogą Audi.

Gernot Döllnernowy dyrektor generalny Audi
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)