Znalazłem toyoty hilux, na które czekają klienci. Ostatni "szlif" przechodzą w polskiej firmie

Znalazłem toyoty hilux, na które czekają klienci. Ostatni "szlif" przechodzą w polskiej firmie

Toyoty Hilux GR Sport czekające na ostatni szlif lub na odjazd do salonu
Toyoty Hilux GR Sport czekające na ostatni szlif lub na odjazd do salonu
Źródło zdjęć: © Autokult | Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
30.12.2022 15:57

W marcu Toyota rozpoczęła przedsprzedaż modelu Hilux w oryginalnej wersji GR Sport, inspirowanej Rajdem Dakar. Niektórzy klienci czekają z niecierpliwością na swoje auta, a ja widziałem, gdzie one czekają na ostatnie "szlify". Polska firma Steeler przygotowuje zestaw akcesoriów przeznaczonych tylko na cztery rynki w Europie.

Toyota, by uczcić zwycięstwo w Rajdzie Dakar 2022, na początku roku przygotowała coś specjalnego dla klientów. W marcu ruszyła przedsprzedaż Hiluxa w wersji GR Sport ze zmodyfikowanym zawieszeniem i czerwonymi elementami wykończenia wnętrza. Z komunikatu prasowego można było wyczytać, że auta będą wyposażone także w czerwone osłony podwozia. Nie każdy jednak wie, że takie akcesoria nie są oferowane np. w Niemczech.

Montaż osłon podwozia w Hiluxie GR Sport
Montaż osłon podwozia w Hiluxie GR Sport© Autokult | Marcin Łobodziński

Jak się okazuje, auta są doposażanie w Polsce nie tylko w osłony, ale także roletę przestrzeni ładunkowej (Mountain Top) oraz spojler umieszczony za kabiną, który ją wizualnie przedłuża. Te akcesoria dostarcza polska firma Steeler i są oferowane klientom w Polsce, na Słowacji, na Węgrzech i w Czechach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Steeler ma już wieloletnie doświadczenie zabudowy Hiluxów jako oficjalny partner Arktic Trucks, dlatego wspólnie wzbogaciliśmy wersję GR Sport o te akcesoria – wyjaśnia Robert Mularczyk, PR Regional Senior Manager marki Toyota.

Firma Steeler mieści się w Sokółce, na północny wschód od Białegostoku. Od lat zajmuje się sprzedażą, ale i produkcją akcesoriów do samochodów terenowych, a specjalizuje się w przygotowaniu orurowań oraz osłon podwozia. Jest też oficjalnym przedstawicielem Arctic Trucks i przygotowuje dla polskich dealerów Toyotę Hilux AT35 Arctic Trucks.

Jeśli chodzi o Hiluxa GR Sport, to po pojawieniu się tych aut u polskich dealerów, trafiają one do Sokółki, gdzie są uzbrajane w osłony, roletę i spojler. Osłony są produkowane w Steelerze, ale nie są sygnowane logiem Steelera, lecz GR Sport lub Toyota.

Spojler
Osłona pod silnikiem
Roleta Mountain Top
Osłona tylnego mostu
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)