Zmiany na szczycie. Thomas Schäfer ze Škody zostanie szefem Volkswagena

Thomas Schäfer powraca do Volkswagena
Thomas Schäfer powraca do Volkswagena
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Volkswagen
Aleksander Ruciński

10.12.2021 08:57, aktual.: 14.03.2023 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Thomas Schäfer nie nacieszy się zbyt długo posadą szefa Škody. Wszystko dlatego, że już za kilka miesięcy obejmie kierownicze stanowisko w Volkswagenie. To efekt dynamicznych zmian kadrowych w całym koncernie.

Thomas Schäfer, który wcześniej odpowiadał za południowoafrykański oddział Volkswagena, objął stanowisko szefa Škody w sierpniu 2020 roku. Po kilkunastu miesiącach kariery na wysokim szczeblu w Czechach doczekał się kolejnego awansu. Zgodnie z ostatnimi decyzjami w kwietniu 2022 roku stanie się dyrektorem operacyjnym Volkswagena, zastępując na stanowisku Ralfa Brandstättera.

Sam Brandstätter z kolei dołączy do głównego zarządu koncernu, a od sierpnia zajmie się kluczowymi operacjami grupy na chińskim rynku. Warto wspomnieć, że póki co nie znamy zastępcy Schäfera w strukturach Škody.

Zmian w koncernie będzie jednak więcej. Prezes całej grupy, Herbert Diess, przejmie opiekę nad organizacją Cariad odpowiadającą za rozwój oprogramowania. Dotychczas było to zadanie Markusa Duesmanna z Audi. Niemcy wierzą, że dzięki temu uda się "wyznaczyć ważne kamienie milowe w rozwoju własnego systemu operacyjnego."

Nowością jest też wcielenie Hildegard Wortmann, dotychczasowej szefowej sprzedaży Audi, w struktury zarządu grupy Volkswagena. Wortmann będzie teraz odpowiadać za sprzedaż w całym koncernie z naciskiem na rozwój nowych, cyfrowych sposobów dystrybucji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)