Zmiany na szczycie. Thomas Schäfer ze Škody zostanie szefem Volkswagena

Zmiany na szczycie. Thomas Schäfer ze Škody zostanie szefem Volkswagena10.12.2021 08:57
Thomas Schäfer powraca do Volkswagena
Thomas Schäfer powraca do Volkswagena
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Volkswagen

Thomas Schäfer nie nacieszy się zbyt długo posadą szefa Škody. Wszystko dlatego, że już za kilka miesięcy obejmie kierownicze stanowisko w Volkswagenie. To efekt dynamicznych zmian kadrowych w całym koncernie.

Thomas Schäfer, który wcześniej odpowiadał za południowoafrykański oddział Volkswagena, objął stanowisko szefa Škody w sierpniu 2020 roku. Po kilkunastu miesiącach kariery na wysokim szczeblu w Czechach doczekał się kolejnego awansu. Zgodnie z ostatnimi decyzjami w kwietniu 2022 roku stanie się dyrektorem operacyjnym Volkswagena, zastępując na stanowisku Ralfa Brandstättera.

Sam Brandstätter z kolei dołączy do głównego zarządu koncernu, a od sierpnia zajmie się kluczowymi operacjami grupy na chińskim rynku. Warto wspomnieć, że póki co nie znamy zastępcy Schäfera w strukturach Škody.

Zmian w koncernie będzie jednak więcej. Prezes całej grupy, Herbert Diess, przejmie opiekę nad organizacją Cariad odpowiadającą za rozwój oprogramowania. Dotychczas było to zadanie Markusa Duesmanna z Audi. Niemcy wierzą, że dzięki temu uda się "wyznaczyć ważne kamienie milowe w rozwoju własnego systemu operacyjnego."

Nowością jest też wcielenie Hildegard Wortmann, dotychczasowej szefowej sprzedaży Audi, w struktury zarządu grupy Volkswagena. Wortmann będzie teraz odpowiadać za sprzedaż w całym koncernie z naciskiem na rozwój nowych, cyfrowych sposobów dystrybucji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)