Zmiany na S7. Otwarto drugą jezdnię między Napierkami a Płońskiem

Zmiany na S7. Otwarto drugą jezdnię między Napierkami a Płońskiem18.08.2022 06:47
Budowa trasy S7
Budowa trasy S7
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA

17 sierpnia w godzinach popołudniowych udostępniono kierowcom jadącym do Warszawy dwa pasy ruchu pomiędzy węzłem Dłużniewo a połączeniem z Obwodnicą Płońska. Drugi pas w kierunku Gdańska zostanie udostępniony niebawem.

Budowa trasy S7 od granicy woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do obwodnicy Płońska wkracza w kolejny, końcowy etap realizacji. Zgodnie z deklaracjami GDDKiA kierowcy podróżujący w kierunku stolicy mogą już korzystać z dwóch pasów ruchu także na odcinku Dłużniewo – Obwodnica Płońska, choć z pewnymi wyjątkami.

Pierwszym jest oczywiście ograniczenie prędkości do 80 km/h na całym odcinku spowodowane wciąż prowadzonymi pracami. Drugi to miejscowe przewężenia z ograniczeniem do 60 km/h, które zostaną usunięte w najbliższych dniach. To przy węźle Dłużniewo zniknie 26 sierpnia, po zamontowaniu barier. Kolejne, na połączeniu z Obwodnicą Płońska, powinno zniknąć już w czwartek, 18 sierpnia.

Mapa realizacji inwestycji
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Mapa realizacji inwestycji

Niebawem, bo 26 sierpnia udostępniony ma być również drugi pas ruchu w kierunku Gdańska, po wykonaniu niezbędnego oznakowania poziomego. Po tym terminie kierowcy będą już mieli do dyspozycji dwie jezdnie w obu kierunkach, od granicy woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do Płońska, choć wciąż z ograniczeniem do 80 km/h obowiązującym na dużej części trasy.

Docelowa organizacja ruchu i podwyższone limity powinny zostać wdrożone we wrześniu i październiku. Wówczas podróż z Warszawy do Trójmiasta powinna już przebiegać bez żadnych zakłóceń.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)