Zawisł na słupku. Grozi mu pięć lat więzienia

Zawisł na słupku. Grozi mu pięć lat więzienia

Zawisł na słupku. Grozi mu 5 lat więzienia
Zawisł na słupku. Grozi mu 5 lat więzienia
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
21.12.2022 15:51, aktualizacja: 21.12.2022 16:35

Do nietypowego wypadku doszło w Zduńskiej Woli, gdzie na ul. Dolnej kierowca renault próbował przejechać przez rondo dosłownie na wprost. Przy okazji zniszczył zieleń i znak ostrzegawczy. Do "wyczynu" 62-latka przyczynił się alkohol. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila.

W okresie świąt Bożego Narodzenia policja tradycyjnie przeprowadzać będzie częstsze kontrole kierowców, gdyż ciągle wielu Polaków wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. 62-latek ze Zduńskiej Woli podczas świąt będzie musiał jednak zapomnieć o prowadzeniu samochodu. To konsekwencja wydarzeń, które miały miejsce we wtorek (20 grudnia) na ul. Dolnej.

Zawisł na słupku. Grozi mu 5 lat więzienia

Kierowca renault modus zignorował fakt, że wjeżdża na rondo i pojechał na wprost, niszcząc zieleń i znak ostrzegawczy. Zdarzenie odnotowali policjanci ze zduńskowolskiej drogówki, którzy niemal natychmiast pojawili się na miejscu.

Szybka interwencja mundurowych sprawiła, że mężczyzna nie oddalił się z miejsca zdarzenia, choć miał taki plan. Tyle że jego renault zawisło na słupku uszkodzonego znaku drogowego, przez co ucieczka nie była możliwa. Koła pojazdu obracały się, ale nie miały dostatecznej przyczepności, aby wydostać się z pułapki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Funkcjonariusze policji wyczuli od kierowcy renault woń alkoholu. Szybkie badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna już wcześniej był karany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Sąd wydał wobec niego nawet zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

62-latek, wsiadając za "kółko" w takim stanie, popełnił dwa przestępstwa. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto w takich sytuacjach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów już nie na trzy lata, ale nawet na okres 15 lat.

Łódzka policja podkreśla, że każdy pijany kierowca na drodze to potencjalny zabójca. Dlatego też należy krytycznie oceniać sytuacje, w których ktoś wsiada za kierownicę, pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu. "Wykażmy się odpowiedzialnością i reagujmy, widząc, że nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę. Możemy zapobiec tragedii, zabierając kluczyki lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał" – zapewnia policja.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)