"Zakręt mistrzów" ujarzmiony fotoradarem? Urządzenie już działa

Miejmy nadzieję, że ten "słupek" pomoże kierowcom przejechać "zakręt mistrzów"
Miejmy nadzieję, że ten "słupek" pomoże kierowcom przejechać "zakręt mistrzów"
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe / CANARD
Marcin Łobodziński

02.03.2022 08:11, aktual.: 14.03.2023 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słynny "zakręt mistrzów" na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej to miejsce tak zdradliwe, że w ostatnich latach miało tam miejsce ponad 80 różnych kolizji i wypadków. Przyczyną niemal zawsze była nadmierna prędkość. Teraz ma się to zmienić.

Fotoradar postawiony na tej drodze ma zadbać o to, by kierowcy jechali zgodnie z obowiązującym tam ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Jest tak niskie ze względu na źle wyprofilowany zakręt, który "weryfikuje" kierowców, kiedy tylko droga stanie się mokra. Wielu nie wystarcza szerokość trzech pasów ruchu, by opanować auto.

Postawiony na "zakręcie mistrzów" fotoradar funkcjonuje od 28 lutego. W miejscu, gdzie stoi, od 2018 r. doszło do 73 kolizji i 9 wypadków, w których rannych zostało 11 osób. Znakomita większość zdarzeń miała miejsce w roku 2019. W ponad 75 proc. przypadkach przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Urządzenie kupiło miasto Ruda Śląska i przekazało je Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Plan postawienia fotoradaru był już znany od 2019 r. Teraz stało się to faktem. Lepiej późno niż wcale. Niebawem się okaże, czy fotoradar ujarzmi kierowców pokonujących "zakręt mistrzów".

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)