Wyścig o buspas w Krakowie. Sceny niczym z filmu akcji

Wyścig o buspas w Krakowie. Sceny niczym z filmu akcji

Walka Fiata Pandy i Forda Ka o buspas
Walka Fiata Pandy i Forda Ka o buspas
Źródło zdjęć: © YouTube | Stop Cham
07.04.2023 13:22, aktualizacja: 07.04.2023 13:40

Niektórzy próbują za wszelką cenę wywalczyć swoje miejsce na drodze, a koronnym tego przykładem jest nagranie z ulic Krakowa. Doszło tam do walki pomiędzy elektrycznym fiatem pandą a fordem ka o buspas.

Całe zdarzenie zostało uchwycone przez innego kierowcę na wideorejestratorze, a nagranie trafiło na kanał Stop Cham. Widać na nim forda ka, który wbrew przepisom blokuje przejazd buspasem. Wedle polskich przepisów mogą się po nim poruszać nie tylko pojazdy komunikacji miejskiej, ale również taksówki czy samochody elektryczne i to właśnie kierujący elektrycznego fiata pandę chciał na wspomniany buspas wjechać.

Choć kierowca forda złamał w tym przypadku prawo i blokował buspas, osoba siedząca z kółkiem pandy próbowała za wszelką cenę go wyprzedzić. Kilkukrotnie zmieniała ona pas i hamowała, co powodowało gigantyczne niebezpieczeństwo na drodze. Fiat mijał inne auta, próbując za wszelką cenę wcisnąć się przed kierowcę forda, który ani myślał zjechać z pasu.

Walka o buspas - slalom w Krakowie #1049 Wasze Filmy

Wojna o buspas skończyła się na najbliższym skrzyżowaniu - kierowca pandy w końcu wyprzedził forda i przejechał w ostatniej chwili przez krzyżowanie. Ford za to ledwo zdążył wyhamować przed czerwonym światłem. Zachowanie obu kierowców było jednak skrajnie nieodpowiedzialne. Z jednej strony kierowca forda nie miał prawa poruszać się buspasem, lecz reakcja kierowcy fiata również była naganna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)