Wyprzedził "elkę" na pasach. Tłumaczenia nie przekonały policjantów

Wyprzedził "elkę" na pasach. Tłumaczenia nie przekonały policjantów

 24-latek wyprzedził samochód do nauki jazdy na przejściu dla pieszych
24-latek wyprzedził samochód do nauki jazdy na przejściu dla pieszych
Źródło zdjęć: © Policja Opolska
10.08.2023 14:56, aktualizacja: 10.08.2023 15:10

24-latek z powiatu oleskiego pędził DK11 w województwie opolskim, nie zważając na przepisy ruchu drogowego. Na szczęście zauważyli go policjanci w nieoznakowanym radiowozie. Za swój brak wyobraźni został słono ukarany.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 11 Wojciechów  Stare Oleno (woj. opolskie). Kluczborscy policjanci z grupy Speed patrolowali okolicę, zwracając szczególną uwagę na wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości, nieustępowaniem pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzaniem w niedozwolonych miejscach.

W pewnym momencie mundurowi zauważyli osobową skodę, która wyprzedzała samochód do nauki jazdy na przejściu dla pieszych z prędkością około 120 km/h. 24-latek, który siedział za kierownicą, próbował tłumaczyć swoje zachowanie pośpiechem. Ta wymówka nie podziałała jednak na mundurowych.

Młody kierowca z powiatu oleskiego został słono ukarany. Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania oraz przekroczenie prędkości obciążono go mandatem w wysokości 4 tys. zł oraz 28 punktami karnymi. Mężczyzna stracił natychmiast prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny. Samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)