Wypadek autokarów na Śląsku. Poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób

Wypadek autokarów na Śląsku. Poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób

Mimo dużej ilości poszkodowanych, na szczęście nikt nie zginął.
Mimo dużej ilości poszkodowanych, na szczęście nikt nie zginął.
Źródło zdjęć: © wp.pl
Aleksander Ruciński
06.08.2019 14:28, aktualizacja: 28.03.2023 10:09

W okolicach Oławy doszło do wypadku z udziałem dwóch autokarów. Zderzyły się one na drodze łączącej miejscowości Chwalibożyce i Godzikowice. Szacuje się, że poszkodowanych jest około 50 osób, a jeden z kierowców został zakleszczony za kierownicą.

Jak informuje asp. Wioletta Polerowicz z KPP w Oławie, pojazdy przewoziły łącznie 69 osób. To pracownicy jednej z lokalnych fabryk. Stan trzech poszkodowanych jest ciężki. Reszta natomiast odniosła lekkie obrażenia.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 94 około godziny 14:30. Według wstępnych ustaleń jeden z kierowców nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego autokaru. Tuż po wypadku na miejsce przybyło aż siedem jednostek straży pożarnej, cztery zespoły pogotowia ratunkowego i pięć patroli policji.

Początkowo do zdarzenia przydzielono też śmigłowiec LRP, który ostatecznie zawrócił, gdyż jego pomoc na szczęście okazała się zbędna. Usuwanie skutków wypadku trwa. DK94 na odcinku Godzikowice-Chwalibożyce jest zablokowana.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)