Wyłudzali leasingi, a auta sprzedawali na Ukrainę. Policja rozbiła międzynarodowy gang

Wyłudzali leasingi, a auta sprzedawali na Ukrainę. Policja rozbiła międzynarodowy gang

Na Wschód trafiały głównie pojazdy marek premium.
Na Wschód trafiały głównie pojazdy marek premium.
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Aleksander Ruciński
19.08.2021 08:08, aktualizacja: 14.03.2023 15:29

Wyłudzali luksusowe samochody na podstawie sfałszowanej dokumentacji, a następnie sprzedawali je na Ukrainę. Międzynarodowy gang przyczynił się do wielomilionowych strat firm leasingowych. W sprawie, która jest rozwojowa, zatrzymano już 6 osób.

Przestępcy uzyskiwali leasing na podstawie fałszywej dokumentacji, a następnie wysyłali auta za naszą wschodnią granicę. Tam samochody miały być legalizowane i sprzedawane na rynku wtórnym. Zorganizowana grupa przestępcza składająca się z obywateli Polski i Ukrainy naraziła na straty 8 firm leasingowych.

W akcji uczestniczyli funkcjonariusze CBŚP, BiOSG, rzeszowscy prokuratorzy oraz ukraińscy policjanci. W wyniku międzynarodowych działań zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano 6 pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia oszustw w stosunku do mienia o znacznej wartości, fałszowania dokumentacji oraz wyłudzania kredytów. 4 z 6 osób jest również podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa jest w toku, więc nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)