Wyjechał wprost pod ciężarówkę. Cudem uszedł z życiem i uciekł

Wyjechał wprost pod ciężarówkę. Cudem uszedł z życiem i uciekł

Błąd tego kalibru zwykle nie uchodzi płazem
Błąd tego kalibru zwykle nie uchodzi płazem
Źródło zdjęć: © Policja
Tomasz Budzik
12.02.2021 14:29, aktualizacja: 16.03.2023 14:37

Mężczyzna, który w Skierniewicach ruszył z ulicy podporządkowanej prosto pod jadącą ciężarówkę, może śmiało mówić o sobie, że oszukał przeznaczenie. Dzięki manewrowi kierowcy tej drugiej uszedł z życiem. Z "wdzięczności" po prostu uciekł.

Jazda samochodem wymaga ciągłego dokonywania wyborów. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu zdarzają się błędy. Ten, który popełnił kierowca nissana qashqaia, mógł kosztować go życie. Na jednym ze skierniewickich skrzyżowań mężczyzna dojechał do ulicy z pierwszeństwem przejazdu. Na prawo od niego kierowca samochodu jadącego drogą z pierwszeństwem zatrzymał się, chcąc skręcić w lewo. Być może mężczyzna w japońskim SUV-ie zinterpretował to jako chęć ułatwienia mu włączenia się do ruchu. Nie spojrzał jednak w lewo.

W efekcie kierowca qashqaia ruszył wprost pod jadącą z dość dużą prędkością ciężarówkę. Finał takiego zderzenia łatwo sobie wyobrazić. Maleńki w stosunku do pojazdu użytkowego SUV powinien zostać zmiażdżony, a życie jego kierowcy byłoby poważnie zagrożone. Kierujący ciężarówką 25-latek wykazał się jednak ponadprzeciętną spostrzegawczością i refleksem. Błyskawicznie zaczął hamować i odbił w prawo, by uniknąć kolizji. Auta nie zetknęły się, ale ciężarówka uderzyła w słup energetyczny i została uszkodzona. Kierowca SUV-a zaś, zamiast sprawdzić, czy młody mężczyzna nie potrzebuje pomocy, po prostu uciekł.

Kierowcy ciężarówki na szczęście nic się nie stało
Kierowcy ciężarówki na szczęście nic się nie stało© Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek 11 lutego około godziny 13.15. Powiadomiona o zdarzeniu policja o godz. 19 znalazła kierowcę i przesłuchała go. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i w związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowali sprawę do sądu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)