Wybuch gazu w Warszawie - eksplodowała furgonetka wioząca butle

Wybuch gazu w Warszawie - eksplodowała furgonetka wioząca butle

Teren w pobliżu wypadku został zabezpieczony. Wstrzymano też ruch na ul. Wrocławskiej.
Teren w pobliżu wypadku został zabezpieczony. Wstrzymano też ruch na ul. Wrocławskiej.
Źródło zdjęć: © twitter/smwarszawa
Aleksander Ruciński
30.08.2019 11:09, aktualizacja: 22.03.2023 18:14

W piątek przed południem na warszawskim Bemowie doszło do wybuchu auta dostawczego, przewożącego butle z gazem. Niestety w wyniku zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a trzy zostały ranne.

Samochód dostawczy, który przewoził dużą ilość butli z gazem, wybuchł na ul. Wrocławskiej w Warszawie. Auto uległo całkowitemu zniszczeniu. Jego szczątki wylądowały kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia, raniąc przypadkowych przechodniów. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, podobnie jak kierowca, który wiózł butle. Trzy osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Strażacy zabezpieczyli teren w promieniu 200 metrów od wypadku. Prowadzą czynności mające na celu schłodzenie butli z gazem, by zapobiec kolejnym wybuchom. Dostawcze auto okazało się prawdziwą bombą na kołach.

Obraz
© twitter/smwarszawa

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Warto wspomnieć, że standardowe butle z gazem stosowane w użytku domowym lub technicznym nie są aż tak bezpieczne jak te używane np. w samochodowych instalacjach LPG, o czym przeczytacie w poniższym artykule.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)